Post

Jakie cechy decydują o tym, że rekruter jest świetny?

Chcesz rozpocząć karierę w rekrutacji? A może po prostu chciałbyś być lepszy w swojej pracy?

Od znalezienia go łatwo rozmawiać z ludźmi, do daru gab, istnieje kilka atrybutów, że rekruter powinien mieć, aby odnieść sukces w branży.

Oto garść najważniejszych cech, które sprawiają, że rekruter jest świetny. Czy zaznaczasz te pola?

1) Pewność siebie

Nie bez powodu branża ta przyciąga ekstrawertyków. Praca jako rekruter wymaga wielu kontaktów i interakcji z dużą liczbą osób, więc pewność siebie jest zdecydowanie korzystna. Dla rekrutera ważne jest nie tylko zaufanie do samego siebie, ale także do umiejętności, które może zaoferować klientowi i kandydatom.

2) Dobre umiejętności komunikacyjne

Rekrutacja opiera się w dużej mierze na skutecznej komunikacji, więc ważne jest, aby rekruter był dobry w komunikacji zarówno twarzą w twarz, jak i przez telefon / e-mail. Klient i kandydat oczekują, aby być w pętli w całym procesie rekrutacji, więc istotne jest, że rekruter zapewnia im częste aktualizacje i działa jako pośrednik między nimi.

3) Przystępna postawa

Jest to niezbędne dla przyszłego biznesu, że rekruterzy są w stanie budować pozytywne relacje zawodowe z ich klientów i kandydatów i są sympatyczni. Jeśli nie natknąć się jako szczególnie osobiste, może to sprawić, że klient / kandydat czują się nieswojo. Tworząc dobry kontakt z każdym, z kim pracujesz, budujesz poziom zaufania między sobą. Te profesjonalne relacje z kolei sprawią, że przyszły biznes będzie o wiele łatwiejszy, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że klienci będą chcieli pracować z Tobą w przyszłości lub polecać Cię innym.

4) Dobry słuchacz

Rekruterzy mają trochę reputacji za zdolność do mówienia uszy z ciebie, ale muszą one być również dobrym słuchaczem! Choć pokusa może być uruchomienie do rozmowy przez krzycząc o tym, jak wielkie są, ważne jest, aby usiąść i słuchać klienta lub kandydatów potrzeb i wymagań pierwszy. To będzie o wiele łatwiejsze do wypełnienia ról, jeśli wziąć czas, aby dowiedzieć się, co każda strona szuka.

5) Silne umiejętności sprzedaży

Rekrutacja jest w zasadzie sprzedaż. Po pierwsze, rekruter sprzedaje swoje usługi do klienta, a następnie muszą sprzedać pracę do kandydata, wyjaśniając, dlaczego byłoby to takie wielkie możliwości dla nich do podjęcia. Jeśli brakuje tego flary dla sprzedaży, to prawdopodobnie będzie trudne, aby uzyskać żadnych klientów na pokładzie i nie klientów oznacza nie biznesu.

6) Target napędzany

Rekrutacja jest niezwykle konkurencyjna branża, więc ważne jest, że rekruter jest napędzany i może pracować dobrze pod presją. Rekruterzy często pracują na prowizji lub na podstawie premii, w zależności od ich wydajności, więc działa to jako zachęta do trafienia ich celów. Jeśli nie jesteś gotów włożyć wysiłku, aby spełnić te cele, a następnie potencjał zarobkowy spadnie znacznie.

7) Dobry w multi-tasking

Rekruterzy będą często pracują na wielu pracach w tym samym czasie, z serii różnych klientów, więc muszą być w stanie żonglować różnych projektów obok siebie. Czasami niektóre role mogą wymagać priorytetu ze względu na wyższy poziom pilności, aby wypełnić pozycję, więc muszą być również dobre w zarządzaniu swoim czasem skutecznie.

8) Cierpliwość

Rzeczy często nie idą zgodnie z planem i rekruter musi być cierpliwy, jeśli wywiady muszą być przesunięte w czasie, lub nie znaleźć odpowiednią osobę w pierwszej rundzie. Choć może to być czasem frustrujące, ważne jest, aby zachować zimną krew i być profesjonalnym w tej sprawie.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email