Post

4 powody, dla których nie powinieneś polegać na oprogramowaniu do skanowania CV

Automatyzacja przejmuje kontrolę we wszystkich branżach i rekrutacja nie jest tu wyjątkiem. Ale tylko dlatego, że technologia ułatwia i przyspiesza nam dotarcie do kandydatów i ich rekrutację, nie oznacza to, że powinna usunąć element ludzki z procesu rekrutacji.

Oprogramowanie do skanowania CV jest wprowadzany jako alternatywa dla rekruterów do zarządzania setki aplikacji złożonych, eliminując potrzebę tyle ręcznego przeglądu. Jednak systemy te mogą czasami być wynikiem w odpowiednich kandydatów są dyskontowane.

Oto dlaczego nie należy polegać całkowicie na CV skanowania oprogramowania, aby znaleźć najlepszych kandydatów do swoich ról.

1. Silni kandydaci mogą mieć złe CV

CV oferuje wgląd w doświadczenia kandydata i umiejętności rynkowych, ale nigdy nie jest możliwe, aby zatrudnić w oparciu o CV sam. Kandydat, który nie ma zdolności do tworzenia CV, które mogłyby dostać je przez CV skanowania procesu weryfikacji oprogramowania może nadal mają doświadczenie, aby doskonalić się w roli.

Wnioskodawca może walczyć, aby dostosować swoje CV i dodać odpowiednie słowa kluczowe, że oprogramowanie do skanowania CV będzie wykrywania. Może to wynikać z faktu, że albo nie musieli tworzyć CV przez długi czas (na przykład kandydat, który miał długoterminowe stanowisko), albo nie mają niezbędnych umiejętności pisania CV. Tacy kandydaci mogą nadal odpowiadać specyfikacji pracodawcy i dlatego mogą zostać niesłusznie odrzuceni.

Bardziej doświadczeni kandydaci, którzy zajmowali długoterminowe stanowiska, często mają trudności z umieszczeniem w CV swoich istotnych doświadczeń i umiejętności, zwłaszcza ci, którzy zostali zatrudnieni zanim CV stało się standardową praktyką. Systemy skanowania CV oceniają jakość CV, podczas gdy bardziej osobisty przegląd pozwoli Ci ocenić ich przydatność do danej roli poza złym CV.

2. Słowa kluczowe mogą się diametralnie różnić

Słowa kluczowe różnią się między branżami i sektorami, a nawet mogą się różnić w każdej firmie, wyszukiwanie w oparciu o dokładną listę może usunąć kandydatów, którzy używają innych synonimów lub akronimów.

Na przykład, w środowisku HR, sektor może zawierać tytuły takie jak zespół personalny, zespół ludzi lub zespół ds. zasobów ludzkich i nie zawsze jest możliwe, aby być w stanie zidentyfikować i uwzględnić wszystkie te odmiany, zapewniając wszystkie możliwości są wyszukiwane.

Jako rekruter przeglądający CV, będziesz w stanie rozpoznać te różnice i ustalić, którzy kandydaci najlepiej pasują do specyfikacji klienta, bez unikania kandydata tylko ze względu na użycie przez niego innej terminologii.

3. Musisz spojrzeć poza CV

Rolą rekrutera jest odkrywanie talentów, a zdolność do oceny, czy kandydat będzie pasował do istniejącego zespołu, będzie wartością dla firmy i dobrze sprawdzi się w danej roli, wykracza poza to, co jest napisane w CV kandydata.

Spójrz poza CV i zidentyfikuj, czy kandydat może poprzeć swoje roszczenia, dostarczając przykłady na poparcie swojego zestawu umiejętności lub zmierzyć zdolność wnioskodawcy do rozwoju w ramach roli. Programy do skanowania CV wezmą specyfikację klienta dosłownie, podczas gdy jako rekruter możesz zagłębić się w CV kandydata, ważąc, czy jego umiejętności, kwalifikacje i doświadczenia są wystarczająco dopasowane do wymagań roli.

Kandydaci często zaniżają swoje doświadczenia w CV lub nawet wprowadzają białe kłamstwa, aby zwiększyć swoją aplikację. Czynniki te nie będą rozpatrywane przez automatyczny system, ale jest coś jako rekruter, należy zwrócić uwagę na.

4. Słupki bramki mogą się przesuwać

Rynek rekrutacji stale się zmienia, co oznacza, że dostępność kandydatów może bezpośrednio odzwierciedlać klienta specyfikacji i wymagań. Jak to staje się coraz trudniejsze do rekrutacji, klient może dostosować umiejętności lub cechy, których oczekują od potencjalnego kandydata.

Systemy skanowania CV nie dadzą Ci możliwości reagowania i dostosowania się do wymagań Twojego klienta. Jako rekruter powinieneś być świadomy rynku rekrutacyjnego, rozumieć dostępność kandydatów i zestaw umiejętności, które aktualnie można ocenić z dostępnej puli talentów. Indywidualne przeglądanie CV pozwala na zwrócenie uwagi klienta na kandydatów, którzy nie spełniają wszystkich kryteriów, ale mają odpowiednie podstawy. Jest to istotna część rekrutacji, jeśli okaże się, że znalezienie kandydata, który pasuje do wszystkich aspektów wymagań klienta nie będzie możliwe.

Systemy skanowania CV może być odrzucenie kandydatów, którzy mogą być potrzebne, aby powrócić do, jeśli nie może wypełnić w oparciu o aktualną listę niezbędnych.

Jako rekruter, masz możliwość i doświadczenie, aby szybko zidentyfikować odpowiednich kandydatów i dopasować wnioskodawców do wymagań klienta.

Korzystając z systemów skanowania CV, możesz zawężać pulę talentów poprzez niepotrzebne dyskontowanie kandydatów na podstawie tego, że nie pasują do restrykcyjnego zestawu reguł.

Spójrz dalej niż CV kandydata i oceń jego przydatność poza słowami kluczowymi i unikaj używania CV jako ćwiczenia polegającego na zaznaczaniu pól.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email