Post

Myślisz o rozpoczęciu kariery w Rekrutacji?

Pomyśl, że kariera w rekrutacji może być właściwą ścieżką dla Ciebie do naśladowania?

Jeśli jesteś przygotowany na szybkie tempo środowiska i uważasz się za osobę ludzi, to dlaczego nie!

Rekrutacja nie jest zazwyczaj branża, że ludzie marzą, aby dostać się do i raczej "spaść" do przypadku, jednak nie oznacza to, że nie jest to kariera, że nie nauczyć się kochać i rozwijać się w. Po tym wszystkim, może to być satysfakcjonujące, gdy uda Ci się umieścić kandydata; nie wspominając o tym, że są w tym również dobre pieniądze!

Więc jeśli chcesz spróbować swoich sił jako rekruter, oto gdzie możesz zacząć.

Kwalifikacje

Nie musisz mieć najwyższy stopień, aby rozpocząć karierę w rekrutacji, co trzeba jest "może zrobić" postawa i dobry sposób z ludźmi. Można mówić uszy z nieznajomym? Miłość spotkanie nowe i poznawanie nowych ludzi? Jeśli tak, to może to być idealna ścieżka kariery dla Ciebie. Choć formalne kwalifikacje nie są niezbędne, aby zostać rekruterem, musisz posiadać umiejętność dotrzymywania terminów i realizacji celów.

Postawa

Rekrutacja jest bardzo oparta na celach, więc musisz być osobą napędzaną, aby osiągnąć swoje najlepsze wyniki i osiągnąć swój potencjał zarobkowy. Pozytywne nastawienie pójdzie daleko, a poziom wysiłku i zaangażowania, jakie włożysz w pracę zadecyduje o tym, jak Ci się powiedzie i ile zarobisz w tej pracy. Istotne jest, że rekruter również pojawia się jako przyjazny i przystępny, i są gotowi słuchać swoich klientów i kandydatów potrzeb, jak również są pewni siebie mówcy.

Długie godziny

Kiedy zaczyna się w rekrutacji należy być przygotowanym na długie godziny pracy, jak to na pewno nie będzie kwestia nowego biznesu i kandydatów do ról spadła u stóp, więc trzeba będzie zainwestować czas w znalezienie ich! Po robisz to przez jakiś czas i zbudował silną sieć kontaktów, może być w stanie zmniejszyć swoje godziny pracy, jak można polegać bardziej na skierowania i swoją wiedzę na temat branży. Poza czasem przeznaczonym na badania i nawiązywanie kontaktów, będziesz musiał również wychodzić na spotkania z klientami i kandydatami, a także sprawdzać CV i tworzyć opisy stanowisk, więc nie spodziewaj się, że Twoje obciążenie pracą będzie lekkie!

Zdobądź zrozumienie pracy

Przed udziałem w jakichkolwiek wywiadów dla rekrutacji miejsc pracy, istotne jest, że masz pojęcie o procesie rekrutacji i co będzie wymagane od Ciebie w roli. Musisz być w stanie wykazać, że rozumiesz wszystkie obowiązki pozyskiwania i kontaktowania się z kandydatami, do tworzenia opisów stanowisk pracy i rozmowy kwalifikacyjne.

Sieć

Kluczem do szybkiej i skutecznej rekrutacji jest zbudowanie szerokiej sieci profesjonalistów w branży, do której zatrudniasz. Nie tylko skróci to czas, jaki poświęcasz na poszukiwanie kandydatów, ale możesz również zwrócić się do swoich kontaktów o referencje, przyspieszając proces i znacznie poprawiając jakość kandydatów. Networking jest również niezbędny do znalezienia nowego biznesu i utrzymania relacji z klientami, więc jest to niezbędna umiejętność dla początkujących rekruterów.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuShare on WhatsAppUdostępnij na Email