Post

4 podstawowe cechy dobrej inicjatywy Wellness

Według badań Deloitte, prawie 2,8 miliona pracowników odchodzi z pracy każdego miesiąca, a wielu z nich jako główny powód podaje "brak poczucia odpowiedzialności".

W dzisiejszych czasach zaangażowanie pracowników to coś więcej niż tylko wyjazdy i podwyżki. Coraz więcej pracodawców rozumie, że należy skupić się na skutecznych inicjatywach z zakresu zdrowia i odnowy biologicznej, aby ich zespoły były zadowolone i skoncentrowane w pracy.

Mając to na uwadze, wymieniliśmy cztery kluczowe kroki do wprowadzenia skutecznej inicjatywy wellness w Twoim miejscu pracy:

1. Bądź elastyczny i dostępny

Podczas opracowywania strategii wellness, która może być zintegrowana w całej firmie, ważne jest, aby była ona jak najbardziej otwarta i dostępna.

Aby skutecznie to osiągnąć, musisz komunikować się ze wszystkimi szczeblami, aby zapewnić sobie akceptację firmy. Można to osiągnąć poprzez organizowanie sesji indywidualnych pomiędzy starszymi i młodszymi członkami zespołu, a także poprzez prowadzenie spotkań grupowych, zapewniając, że wszyscy są w pełni poinformowani o szczegółach i długoterminowych celach.

Ponadto, pracodawcy mogą również spróbować wprowadzić "mistrzów zmian". Jest to grupa pracowników, którzy pracują nad poprawą zdrowia i kultury w miejscu pracy poprzez nawiązywanie kontaktów społecznych z innymi i pomoc w edukowaniu współpracowników na temat łatwo dostępnych ofert programowych.

2. Zdrowie jest na pierwszym miejscu

Firmy uczą się, jak ważne jest rozwijanie mentalności opartej na kulturze, patrząc na "całkowitą jakość życia" pracowników, aby pomóc im zwiększyć wydajność i poprawić ogólne samopoczucie.

W Express mieliśmy okazję doświadczyć korzyści płynących z takiego podejścia z pierwszej ręki. Ściśle współpracowaliśmy z naszym klientem, firmą Airwair, w celu dostarczenia zdrowych opcji żywieniowych, wspierających ogólnofirmową inicjatywę wellness.

Oferta firmy obejmuje udostępnienie pracownikom bieżni do użytku podczas spotkań, wyznaczone pokoje odnowy biologicznej w każdym biurze i masaże na miejscu.

Zdrowsze podejście do żywienia w miejscu pracy spotkało się z pozytywnym odzewem ze strony pracowników Airwair, którzy stwierdzili, że inwestycja w ich zdrowie sprawiła, że czują się bardziej doceniani w miejscu pracy.

3. Jedzenie, wspaniałe jedzenie

Jesteśmy tym, co jemy" - to słynne powiedzenie ma ogromne znaczenie w miejscu pracy!

W dzisiejszym społeczeństwie dbającym o zdrowie pracodawcy są odpowiedzialni za zapewnienie swoim pracownikom zdrowych posiłków. Badania wykazały, że pracownicy, którzy dobrze się odżywiają, mają średnio o 25 procent większe szanse na osiąganie lepszych wyników.

Jednak, aby stworzyć bardziej produktywne środowisko pracy, pracodawcy nie muszą sięgać po szczególnie ekstrawaganckie rozwiązania. Wystarczy, że unowocześnisz swoje zaplecze gastronomiczne i zapewnisz zdrowsze alternatywy żywieniowe w biurze, wspierając dobre samopoczucie pracowników i wywierając pozytywny wpływ na otoczenie.

4. Bądź bardziej odpowiedzialny

Badania sugerują, że 79 procent ludzi wolałoby pracować dla firmy odpowiedzialnej społecznie, a połączone inicjatywy CSR i wellness poprawiają współpracę, innowacyjność i rozwój umiejętności miękkich.

Ponieważ pracownicy i konsumenci wymagają więcej od lokalnych firm, jak pracodawcy mogą zapewnić, że ich praktyki będą na tyle aktualne i świeże, aby wzbudzić jak największe zainteresowanie?

Pracodawcy, którzy stworzą kalendarz wydarzeń związanych z CSR, w których wszyscy będą mogli uczestniczyć przez cały rok, będą zachęcać pracowników do maksymalnego zaangażowania i pozbędą się przekonania, że jest to tylko ćwiczenie polegające na odhaczaniu pól wyboru.

Włączenie tych inicjatyw do codziennych zajęć lub małych wydarzeń - takich jak jazda rowerem do pracy, sprzedaż wypieków czy programy dzielenia się windą - oznacza, że pracodawcy zauważą duży wpływ na morale w miejscu pracy, a także wykorzystają mniejsze projekty do uzupełnienia bardziej długoterminowych celów korporacyjnych.

O autorze: Rachel Whitford, jest Area Retail Manager - City of London, w firmie Express Vending.

Podziel się tym wpisem:

Share on LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email