Post

4 Pomysły na dzień integracyjny z różnicą

Każdy wie, że odrobina więzi w zespole może sprawić, że środowisko pracy stanie się bardziej produktywne, bardziej udane i bardziej zabawne. Dlaczego więc za każdym razem, gdy ktoś wspomina o "dniu budowania zespołu", wszyscy wewnętrznie jęczą?

Cóż, ponieważ dni budowania zespołu nie są notorycznie zabawne. W najlepszym wypadku są nudne i oklepane (upadki zaufania? Naprawdę?). W najgorszym, są niezręczne, protekcjonalne i upokarzające. Nie są one akceptowalne nawet w najbardziej nijakich środowiskach biurowych, gdzie nikt się nie zna - tym bardziej, jeśli pracujesz w zgranej grupie, która podejmuje większe wyzwania w ramach swoich codziennych obowiązków.

Jeśli pracujesz w wymagającym środowisku, gdzie twoi koledzy są bardziej jak rodzina, oto cztery pomysły na dzień pełen przygód, w którym można razem odreagować.

1. Bushcraft i biegi na orientację

Jaki jest lepszy sposób na zacieśnienie więzi z kolegami niż wspólna nauka przetrwania w dziczy? Od podstawowych umiejętności bushcraftu, takich jak budowanie schronienia i rozpalanie ognia, do pracy zespołowej nad poruszaniem się w dzikim środowisku - ten rodzaj dnia aktywności jest praktyczny, wymagający i zabawny w równym stopniu.

Co się dzieje?

W Wielkiej Brytanii jest wiele miejsc, które oferują bushcraft i biegi na orientację, więc dokładna trasa będzie zależeć od ośrodka, który wybierzesz. W większości przypadków możesz spodziewać się nawigacji w lesie lub terenie przy użyciu map i kompasów, nauki jak rozpalić ogień od podstaw i jak zbudować podstawowe schronienie w dziczy. Spodziewaj się, że będziesz mokry i ubłocony!

Zespoły będą potrzebować kombinacji mózgów i siły, aby odnieść sukces, co czyni to wydarzenie idealnym do pobudzenia współpracy pomiędzy różnymi umiejętnościami i działami.

Dla kogo to jest przeznaczone?

Tego typu dni aktywności zazwyczaj pozwalają na ustalenie własnego poziomu trudności, co oznacza, że każdy może wynieść coś z tego doświadczenia, niezależnie od tego, czy robił już coś takiego wcześniej, czy jest zupełnie początkujący. Większe grupy mogą zdecydować się na podział na kilka zespołów - albo mieszając umiejętności tak, aby każdy zespół miał szansę wykonać te same zadania, albo mając opcję "łatwą", "średnią" i "trudną".

Aby w pełni wykorzystać ten dzień, wymagany będzie przyzwoity poziom sprawności fizycznej, a niektóre części dnia mogą nie być odpowiednie dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej (i nie będzie to zbyt zabawne dla widzów). Najlepiej zadzwoń i omów swoje wymagania, jeśli uważasz, że Twój zespół może mieć szczególne potrzeby.

2. Drużynowy Gladiator Assault Course

Masz ochotę udowodnić swoje umiejętności jako zespół, stawiając czoła wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu? Nie pozwól, by kilka przeszkód stanęło między Tobą a zwycięstwem - przećwicz każdy mięsień swojego ciała w ramach pełnego adrenaliny dnia budowania zespołu na torze szturmowym gladiatorów.

Co się dzieje?

Na torze gladiatorów Twój zespół zmierzy się z siatkami, oponami, ścianami i przeszkodami wodnymi, aby sprawdzić, czy uda Wam się zwyciężyć, czy też zostaniecie pokonani przez tor. Rywalizujcie razem o siłę i honor, dopingując się nawzajem, aby dotrzeć do mety w jednym kawałku - choć spoceni, ubłoceni i absolutnie wyczerpani.

Jeśli uda Ci się ukończyć bieg? Będziesz miał szansę powtórzyć wyzwanie i zmierzyć się z kolegami, aby uzyskać jak najszybszy czas.

Dla kogo to jest?

Jak sama nazwa może sugerować, ten poziom biegu szturmowego jest przeznaczony dla uczestników, którzy mają dobry poziom sprawności fizycznej. Ten konkretny bieg ma być wyzwaniem i może nie odpowiadać kolegom z ograniczoną sprawnością fizyczną lub ograniczoną mobilnością.

3. Spływ Białą Wodą

Weź udział w ekscytującej przejażdżce w dół odcinka szalejącej rzeki, z jednym przewodnikiem i doświadczeniem zespołu, aby utrzymać się na powierzchni. Jedna z najpopularniejszych aktywności wodnych, dreszczyk emocji związany z raftingiem na białej wodzie to świetny sposób na zacieśnienie więzi z kolegami w nowym, pełnym wyzwań środowisku.

Co się dzieje?

Po pełnym instruktażu dotyczącym bezpieczeństwa, przed wyruszeniem na wodę, Twój zespół zostanie wyposażony w kombinezony, kamizelki ratunkowe, kaski, wiosła i chlapacze. Kiedy już nauczysz się, jak "czytać rzekę", wejdziesz do łodzi w grupach 6-8 osobowych, prowadzonych przez wyszkolonego przewodnika raftingu.

Każda trasa spływu ma swoją ocenę, gdzie "1" oznacza spokojną, płaską wodę, a "5" oznacza najwyższy poziom przygody (i ryzyka). Łatwiejszy kurs zapewni Ci przyjemną, sprężystą jazdę, podczas gdy najtrudniejsze trasy będą wiązały się z ostrzejszą wodą i będą wymagały umiejętności technicznych, aby poruszać się w wąskich kanałach.

Jeśli zdecydujesz się na rafting w lecie, prawdopodobnie przekonasz się, że woda jest znacznie spokojniejsza. Nadal będziesz mógł spróbować swoich sił w wartkim nurcie, ale możesz także spróbować bardziej rekreacyjnych sportów wodnych, takich jak body surfing.

Dla kogo to jest?

Nie trzeba dodawać, że trzeba być pewnym siebie w szybko poruszającej się wodzie, aby móc cieszyć się raftingiem na białej wodzie, chociaż bycie dobrym pływakiem nie jest obowiązkowe. Ograniczenia wagowe mogą mieć zastosowanie i ta działalność nie jest odpowiednia dla kobiet w ciąży, chociaż większość ośrodków mile widziane widzów.

4. Szkoła szpiegów Specials Ops

Nie sądzisz, że Twój zespół będzie gotowy na to całe bieganie i moczenie się? Zamiast tego zabierz ich na tajną misję, gdzie będziecie działać pod pseudonimami i wykuwać nową tożsamość. Oparty na prawdziwej grupie zadaniowej utworzonej przez Churchilla podczas II wojny światowej, dzień kierowniczy Special Ops ma na celu nauczenie cię wszystkich umiejętności potrzebnych do prowadzenia tajnych działań w imieniu rządu brytyjskiego.

Co się dzieje?

W zespole składającym się z maksymalnie dziesięciu osób, Ty i Twoi koledzy przejdziecie szkolenie z zakresu broni i walki, w tym sesję z Welrodami, pistoletami, pistoletami i nożami kciukowymi. Będziesz miał także okazję pracować z granatami i plastikowymi materiałami wybuchowymi oraz nauczysz się wykonywać tajne zadania, takie jak zrzuty i przekazywanie zakodowanych wiadomości.

Po ukończeniu szkolenia Special Ops zasiądziesz do inspirowanego czasami wojny racjonowanego lunchu i otrzymasz swoją odprawę. Misja? Wykorzystaj swoje nowe umiejętności w akcji, wcielając się w rolę brytyjskiego agenta działającego pod przykrywką, który został wysłany do okupowanej Francji. Twoim zadaniem będzie wywołanie chaosu i zdobycie informacji o postępach nazistów. Aby uzyskać więcej informacji na temat dni team buildingu SOE, zajrzyj do tego wpisu.

Dla kogo to jest?

Dzień Special Ops Executive jest dla każdego, kto kiedykolwiek był ciekawy tajnego życia specjalnie wyszkolonych agentów wojennych. Niezależnie od tego, czy chciałeś spróbować swoich sił w sprytnych przebraniach i tajnej inwigilacji, czy też masz ochotę na walkę wręcz w stylu retro, jest to idealny dzień dla Ciebie i Twojego zespołu.

O autorze: Mike James jest doświadczonym pisarzem biznesowym specjalizującym się w tematyce HR, technologii i cyberbezpieczeństwa. W tej ostatniej dziedzinie współpracował z wieloma wiodącymi publikacjami, zarówno internetowymi, jak i drukowanymi, takimi jak StaySafeOnline, GlobalSign, Tech London i wiele innych.

Podziel się tym wpisem:

Share on LinkedInUdostępnij na TwitterzeShare on FacebookUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email