Post

Top 10 pytań, które powinieneś zadać headhunterowi - część 1

Więc masz krytyczny zatrudnić, i trzeba znaleźć kogoś z Twojej branży i szybko:

  • Zdajesz sobie sprawę, że reklama na stanowisko nie dotrze do właściwych osób, których potrzebujesz od swoich konkurentów.
  • Najlepsi ludzie są szczęśliwi i zajęci w swoich pracach uderzając cele i osiągając wyniki, więc dlaczego mieliby odpowiedzieć na reklamę?

Zdajesz sobie sprawę, że najszybszą i najbardziej efektywną drogą do pozyskania i identyfikacji najlepszych ludzi jest skorzystanie z usług headhuntera. Jak więc wybrać dobrego headhuntera i skąd wiesz, czego szukać?

Oto pięć najważniejszych pytań, które należy im zadać:

1) Jaką metodę headhuntingu oferujecie?

Dobry headhunter będzie współpracował z klientem, aby zrozumieć jego wymagania, działalność i branżę. Będzie chciał poznać dynamikę organizacji, jej historię i kulturę, a także osobowości kadry zarządzającej.

Kolejnym etapem procesu jest zrozumienie, skąd kandydaci mają być pozyskiwani, aby zapewnić, że faza badawcza zidentyfikuje dużą ilość odpowiednich potencjalnych kandydatów. Krótka lista powinna być twarzą w twarz z wywiadem przez headhunter z każdym krokiem procesu starannie zarządzane przez nich.

Rekrutacja awaryjna nie jest headhunting. Często baza danych kandydatów jest wykorzystywana do wyszukiwania kandydatów, którzy mogą być bezrobotni, zwolnieni, niezadowoleni w swojej pozycji, nie osiągając wyników, itp. Dlatego też są oni szybko dostępni do nowej pracy i natychmiast zmotywowani do zmiany. Rekrutacja awaryjna nie wymaga żadnych umiejętności ani doświadczenia i jest bardziej agencyjną metodą zatrudniania. Kandydaci na stanowiska tymczasowe nie są zazwyczaj przesłuchiwani w bezpośrednim kontakcie.

2) Ile kosztują opłaty?

Generalnie, opłaty rekrutacyjne dla projektów wykonawczych poziom może być około 20% do 25% wynagrodzenia podstawowego dać lub wziąć kilka procent. Jest to dość kosztowne, biorąc pod uwagę umiejętności i czas i wysiłek zaangażowany. Jednak wiele czynników będzie miało wpływ na cenę, w tym lokalizacji, branży, liczby ról i starszeństwa. Opłata jest należna tylko po klient dokonał zatrudnienia.

Retained projekty rekrutacyjne są bardziej złożone w naturze i tak jest struktura cenowa. Wszędzie pomiędzy 25% do 33% wynagrodzenia podstawowego plus korzyści i podróży jest normalne, ale upewnij się, że otrzymujesz najwyższy poziom usług dla tej opłaty.

Biorąc pod uwagę szczegóły, zespół / zaangażowanie badawcze i doświadczenie potrzebne do ukończenia zatrzymanego zadania, poziomy opłat są bardzo rozsądne. Upewnij się tylko, że każdy projekt jest szyty na miarę, a firma nie korzysta z bazy danych starych kandydatów. Honoraria są zazwyczaj wypłacane w 3 równych etapach ze względu na zaawansowanie zadań i szczegółową pracę oraz wymagane poziomy badań.

3) Jakie gwarancje otrzymam?

Niektórzy rekruterzy będą pracować nad utrzymywanymi zadaniami i nie gwarantują sukcesu. Jak klienci mają płacić opłaty z góry, jest całkowicie dopuszczalne, aby zażądać wstępnie uzgodnione wyniki, terminy i cele.

4) Co mi się obiecuje?

Wszelkie obietnice składane przez headhuntera powinny być zawsze poparte doświadczeniem i dotychczasowymi osiągnięciami. Ponadto, gwarancje powinny być zawarte w warunkach umowy, co czyni je prawnie wiążącymi.

5) Z jakich metod korzystasz?

Czy korzystają z badaczy lub bazy danych, czy też mogą dostarczyć dowodów, że każdy projekt jest szyty na miarę? Cotygodniowe raporty i aktualizacje są korzystne, aby udowodnić klientom, na jakim etapie jest projekt, kto został skontaktowany i co dalsza praca musi być zrobione.

Jeśli zadając te krytyczne pytania można zyskać zaufanie preferowanego partnera headhuntingowego, należy zapewnić sobie wysoką jakość i skuteczność usług, które pomogą firmie zatrudnić najlepszych ludzi w branży i to szybko! Kolejne pięć najważniejszych pytań, które należy zadać headhunterowi, pojawi się w przyszłym tygodniu - bądźcie na bieżąco!

Autor: Ed Robertson jest doświadczonym Marketing Managerem piszącym na różne tematy obejmujące executive search, zatrudnienie i edukację. MSC Headhunters jest firmą executive search obsługującą korporacje na całym świecie.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email