Post

Technologia, która przyspieszy zatrudnianie pracowników fizycznych

LinkedIn może nie być dobrze używanym narzędziem sieciowym wśród pracowników produkcji i rzemiosła, ale nie lekceważcie zaawansowanej technologicznie natury dzisiejszych pracowników fizycznych. Smartfony są obecnie tak powszechne jak twarde kapelusze na budowach, ponieważ pracownicy używają ich do planowania pracy, wysyłania aktualizacji dowodów pracy i pozostawania w kontakcie z przełożonymi i klientami. Na halach produkcyjnych kierownicy zakładów i pracownicy liniowi coraz częściej korzystają z aplikacji na urządzenia mobilne, aby uzyskać dostęp do informacji dotyczących codziennych zadań i monitorować wydajność.

Jednak pozyskiwanie talentów do ról manualnych i technicznych różni się od rekrutacji pracowników umysłowych. Specjalnie zaprojektowane oprogramowanie do przeprowadzania wywiadów wideo może pomóc Ci skuteczniej angażować się w pracę z kandydatami na stanowiska robotnicze i przyspieszyć proces rekrutacji na te stanowiska.

4 sposoby, aby wykorzystać swoje oprogramowanie do prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych

Technologia wywiadu polegać na efektywnego zatrudniania ról zawodowych również pomaga TA zespoły angażować, rozmowy i zatrudnić lepszych kandydatów na stanowiska w fabrykach, transportu i logistyki oraz rzemiosła. Dzięki specjalnie skonstruowanemu rozwiązaniu, Twoi kandydaci nie potrzebują specjalnej technologii, aby uczestniczyć w rozmowach kwalifikacyjnych. Mogą używać smartfonów, jeśli się na to zdecydują. Tak czy inaczej, zyskujesz wszystkie nowoczesne zalety w zakresie wydajności, oszczędności czasu i szybszego tempa zatrudniania:

  1. Zaproś Kandydatów do udziału w głosowej rozmowie kwalifikacyjnej na żądanie. Uprość rozmowę kwalifikacyjną swoim kandydatom i swojemu zespołowi dzięki zautomatyzowanej rozmowie telefonicznej, która umożliwia kandydatom udzielenie odpowiedzi na nagrane wcześniej pytania. Korzystając z dowolnego telefonu, kandydaci mogą wziąć udział w rozmowie podczas przerwy na lunch lub w dowolnym dogodnym momencie poza godzinami pracy. Ich odpowiedzi są nagrywane, abyś mógł je przejrzeć i przekazać menedżerom zatrudniającym. Wywiady głosowe na żądanie są skuteczne, czy masz tylko kilku kandydatów, aby dotrzeć lub są w trybie wysokiego zatrudnienia.
  2. Unowocześnij wywiady telefoniczne. Technologia przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych usprawnia tradycyjny proces rozmowy telefonicznej, umożliwiając zaplanowanie, prowadzenie, nagrywanie i udostępnianie rozmowy członkom zespołu rekrutującego. Kandydaci mogą uczestniczyć w rozmowie za pomocą smartfona lub dowolnego telefonu, w czasie, który pasuje do ich harmonogramu. Rekruterzy i menedżerowie mogą szybko i łatwo odwołać się do nagranej rozmowy, jeśli pojawią się pytania, redukując potrzebę wielokrotnego kontaktu z kandydatami i usprawniając współpracę oraz podejmowanie decyzji o zatrudnieniu.
  3. Usprawnij rozmowy kwalifikacyjne w siedzibie firmy. Kiedy nadchodzi czas na rozmowy kwalifikacyjne na żywo, w siedzibie firmy, usprawnij je dzięki swojemu rozwiązaniu do prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych. Przechowuj zestawy pytań w platformie, aby mieć do nich łatwy dostęp; zapisuj swoje notatki i ocenę dopasowania dla każdego kandydata w platformie i poproś dodatkowych ankieterów o to samo. Po wywiady są zakończone, cały zespół zatrudniania będzie miał prosty i wygodny dostęp do całej tej dokumentacji i ich notatki łatwo dostępne dla decyzji o zatrudnieniu.
  4. Przyspiesz Scheduling. Niektóre oprogramowanie wywiadu ma również zintegrowaną aplikację, która pozwala kandydatom samodzielnie zaplanować rozmowę. Korzystanie e-mail lub tekst, wybierają gniazdo, które działa najlepiej dla nich z czasów, które zaproponowałeś. Nie musisz się martwić o próby dotarcia do nich, gdy są w pracy, aby ustawić wywiad. Niektóre z tych aplikacji pozwalają również na koordynację wielu ankieterów. Rozważ użycie go do zatrudniania kampusie, targi pracy lub w dowolnym innym czasie trzeba zaplanować rozmowę. Ta technologia pomaga pracodawcom wykazać, że szanują czas swoich kandydatów.

Podnieś swój profil wśród kandydatów na stanowiska robotnicze

Jak bardzo Twój proces rekrutacji pracowników fizycznych jest zorientowany na kandydata? Czy jest on prosty, szybki i odpowiedni dla danej roli? Doświadczenie kandydata mówi wiele o organizacji i sposobie, w jaki ceni się talenty. Aby skuteczniej zaangażować tę pulę talentów, wykorzystaj powyższe pomysły do zaprojektowania procesu rekrutacji, który będzie przyjazny, wygodny dla kandydatów i będzie respektował ich harmonogramy. To pierwszy krok do stworzenia lepszego doświadczenia kandydata, które pokaże, że Twoja organizacja jest inna i wzbudzi zainteresowanie kandydatów na pracowników fizycznych przyjęciem Twojej oferty.

O autorze: Sarah Doughty jest Vice President, Client Success w Montage, gdzie prowadzi rozwój partnerstwa z klientami. Sarah i jej zespół wspierają klientów w maksymalizacji ich ROI poprzez zarządzanie zmianami i zwiększoną adopcję rozwiązania Montage do prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email