Post

Jak przyciągnąć największe talenty za pomocą AI

"Firma jest tylko tak dobra, jak jej pracownicy" - każdy, kto próbuje zatrudnić największe talenty.

Rekruterzy twierdzą, że największym problemem, z jakim borykają się na dzisiejszym rynku, jest niedobór talentów. Kiedy praca jest wysłana, otrzymuje ponad 180 aplikacji na stanowisko, a z tych aplikacji, około czterech do sześciu kandydatów sprawiają, że do procesu rekrutacji, a jeden jest zatrudniony. Nie pozwól, aby te liczby Cię zniechęciły, w ostatnich latach AI udowodniło, że pomaga przyciągnąć największe talenty przy krótszym czasie rekrutacji. Poprzez ciągłe uczenie się o swoich największych talentach, które już są w Twojej organizacji, możesz powielać kluczowe cechy i właściwości oraz zatrudniać w oparciu o "kulturę dodaną", a nie "dopasowanie kulturowe".

Wyłapuj najpierw oczywistych kandydatów

Nikt nie chce sortować 180 aplikacji, aby znaleźć garstkę wykwalifikowanych liderów gotowych do zatrudnienia. Jest to żmudne, prozaiczne i mało efektywne. Dzięki zastosowaniu AI i platform wspieranych przez AI, sortowanie może być zrobione za Ciebie. Wykonując niskopoziomowe zadania w imieniu rekruterów, AI może wychwycić "nisko wiszące owoce" lub oczywiste talenty poprzez zbieranie danych, analizowanie i powiększanie bez pomocy ludzkiej kontroli.

Poszukiwanie słów kluczowych, zrozumienie, w jaki sposób dodają się one do obecnego składu kulturowego i podkreślanie cech poznawczych w ich biosach pomoże wychwycić kandydatów-gwiazdy ukrytych w liczbach. Im szybciej AI potrafi przetwarzać informacje i rozpoznawać wzorce, tym bardziej inteligentna i skuteczna się staje. Jako wstępne pytania, które pomogą Twojej AI lub platformom wspieranym przez AI w jej wydajności. Im szybciej system może zdyskwalifikować kandydata z roli, tym szybciej będziesz miał swój skład z najlepszych talentów.

Wypełnij swoje luki kulturowe

Wszyscy wiemy, że zatrudnianie właściwych ludzi dla organizacji przyczyni się do ogólnego wzrostu i stabilności firmy, ale zły zatrudnić ma potencjał, aby zrobić więcej szkód, niż można sobie wyobrazić, może kosztować organizację do 2-3 razy koszt ich wynagrodzenia. Zatrudnianie niewłaściwego kandydata może obniżyć produktywność, zmniejszyć morale pracowników i stworzyć złą reputację marki, co sprawia, że znalezienie odpowiednich narzędzi i platform do powstrzymania tego od dzieje jest ważniejsze niż kiedykolwiek.

AI przychodzi na ratunek, porównując kandydatów z pracownikami o najwyższej wydajności. Systemy uczenia maszynowego mogą zidentyfikować luki i kwalifikacje (lub ich brak) na danym stanowisku poprzez porównanie rekordów kandydatów z pracownikami. Jeśli nakreśliłeś swój "dream team" i kulturę, której mają być częścią, uczenie maszynowe może pomóc w wypełnieniu luk, w których brakuje Twojej kultury. Niezależnie od tego, czy chodzi o przywództwo, umiejętności pisania czy cechy emocjonalne, AI wykorzystuje zaawansowane testy kompetencji, aby śledzić i oceniać, w jaki sposób umiejętności miękkie i twarde wzbogacą Twoją kulturę. Połóż nacisk ilościowy (oceniając w skali 1-10) na swoje wartości i przekonania kulturowe, aby narzędzia wspierane przez AI mogły skutecznie porównywać i uzupełniać Twój zespół.

Korzystaj z platform wspieranych przez AI

Platformy wspierane przez AI, takie jak Fortay.ai, zostały zaprojektowane z myślą o zatrudnianiu w oparciu o kulturę organizacyjną, dzięki czemu średni czas zatrudnienia skrócił się do zaledwie 13 dni. Fortay.ai może pomóc Ci drastycznie zmniejszyć liczbę źle zatrudnionych pracowników w Twojej organizacji poprzez automatyzację dopasowania kulturowego. Jego działanie polega na wykorzystaniu wkładu obecnego pracownika w ocenę kulturową w celu ustalenia unikalnego profilu kulturowego Twojej firmy. Następnym krokiem jest wypełnienie tej samej oceny przez kandydatów. Następnie Fortay.ai obiektywnie określi ich względny dodatek kulturowy do Twojej organizacji i pozwoli Ci wyróżnić Twoją firmę w eskalującym talencie poprzez promowanie Twojej organizacji z podejściem culture-first.

Inne firmy z podobną technologią wykorzystują inteligencję wideo do identyfikacji twarzy i rozpoznawania mowy w celu analizy języka ciała kandydatów, tonu głosu, poziomu stresu i innych za pośrednictwem połączeń wywiadów wideo. Podczas gdy obie platformy wykorzystują AI w celu zwiększenia wydajności i skuteczności następnej rekrutacji, nadal wszyscy jesteśmy ludźmi. Ludzkie zachowanie kandydata i połączenie, że twój najlepszy rekruter dostaje podczas ostatniego etapu rozmowy będzie koniec-all decyzja, czy kandydat jest najlepszy dla Twojej organizacji. Wszystko sprowadza się do intuicji i "przeczucia" nadal będzie przewyższać wszelkie AI lub system automatyzacji.

O autorze: Fortay.ai jest platformą kulturową, która pomaga firmom skalować kulturę wraz z ich wzrostem dzięki podejściu opartemu na danych, aby zatrudnić i utrzymać zróżnicowane, wysokowydajne zespoły.

Podziel się tym wpisem:

Share on LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email