Post

Dlaczego uznanie pracowników zajmuje czołowe miejsce w agendzie CEO

Aby w pełni wykorzystać potencjał swoich pracowników, musisz utrzymać ich zaangażowanie w pracy. Pojawia się jednak pytanie, jak to osiągnąć?

Systemy uznawania pracowników stają się coraz bardziej popularne w firmach. Sprawiając, że Twoi pracownicy czują się bardziej doceniani, możesz doprowadzić do znacznej poprawy ich zaangażowania i wydajności w firmie.

Systemy te nie muszą być kosztowne i mogą obejmować tak niewiele, jak oferowanie pracownikom pochwał lub publiczne uznanie ich ciężkiej pracy. Na dłuższą metę korzyści i tak prawdopodobnie przewyższą wszelkie koszty.

Ta infografika przygotowana przez naszych przyjaciół z Terryberry pokazuje, jak ważne jest zaangażowanie pracowników dla sukcesu firmy oraz kilka prostych, efektywnych kosztowo sposobów, dzięki którym możesz wdrożyć system uznawania pracowników w swojej organizacji.

Wnioski:

  • Utrzymywanie zaangażowania pracowników może mieć wiele pozytywnych skutków dla firmy. Rezultatem dobrego zaangażowania pracowników może być zwiększony poziom produktywności w pracy, mniejsza rotacja pracowników oraz wyższe zyski i zadowolenie klientów.
  • W osiągnięciu tych wyników mogą pomóc systemy wyróżnień pracowniczych. 46% menedżerów wyższego szczebla uważa je za inwestycję, a nie wydatek, ze względu na pozytywne rezultaty, a 41% firm, które stosują system wyróżnień peer-to-peer, odnotowuje wyższy poziom zadowolenia klientów.
  • Już 1% wydatków z listy płac na uznanie pracowników może mieć pozytywny wpływ na zaangażowanie, a pochwały i wyrazy uznania ze strony menedżerów zostały uznane za najlepszy motywator do osiągania wyników w pracy.
  • Zaledwie 13% pracowników na całym świecie jest zaangażowanych w pracę, więc zdecydowanie jest miejsce na poprawę sytuacji. Najwyższy odsetek zaangażowanych pracowników występuje w Ameryce Północnej - 29%, a następnie w Australii i Nowej Zelandii - 24%.
  • Niektóre niedrogie sposoby uznania pracowników to wyrażanie uznania dla ich ciężkiej pracy w biuletynie, kartki z podziękowaniami, bezpośrednie spotkania w celu wyrażenia wdzięczności oraz przyznawanie nagród za osiągnięcia.

RELATED: Chcesz, aby Twoi pracownicy byli bardziej zaangażowani?

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email