Post

Czy zatrudnianie absolwentów Boot Camp pomoże zwiększyć różnorodność w branży technologicznej?

Wszyscy jesteśmy zalewani rozczarowującymi statystykami na temat uporczywego braku różnorodności w branży technologicznej. W obliczu rosnącej liczby stanowisk programistycznych w całym kraju, istnieje wyraźna potrzeba, aby pracodawcy przyjrzeli się mniej tradycyjnym metodom rekrutacji talentów technicznych.

Jako alternatywny model edukacji, boot campy kodowania obiecują być właśnie takim lejkiem rekrutacyjnym. Choć istnieją różnice pomiędzy setkami boot campów na całym świecie, podstawowa koncepcja pozostaje mniej więcej taka sama we wszystkich programach. Charakteryzują się one przyspieszonym i rygorystycznym programem nauczania, kładą nacisk na nauczanie gotowych do pracy kompetencji i poszukiwanych języków kodowania, a ich cena równa się ułamkowi ceny tradycyjnego czteroletniego dyplomu.

Otwarcie drzwi dla nietradycyjnych kandydatów

"Wiele z naszych najbardziej palących wyzwań społecznych - wzrost nierówności i zmniejszenie mobilności społeczno-ekonomicznej - jest bezpośrednim skutkiem braku alternatywnych ścieżek prowadzących do dobrych miejsc pracy", mówi autor i inwestor Ryan Craig. Widzi on szybsze i tańsze modele edukacji, takie jak boot campy kodowania, jako mające ogromny potencjał do dywersyfikacji konkurencyjnych zasobów siły roboczej.

Jak się okazuje, ten szybszy i tańszy model edukacji jest rzeczywiście atrakcyjny dla bardziej zróżnicowanej grupy aspirujących programistów. Badanie demograficzne Course Report z 2016 badanie demograficzne amerykańskich boot campów wykazało, że 43% uczestników boot campów kodowania to kobiety, a 25% to czarni lub Latynosi. Dla porównania, te same liczby wynosiły zaledwie 15% i 10% wśród uniwersyteckich kierunków informatycznych w USA.

Liczby te powinny zachęcić rekruterów do spojrzenia poza świeżo upieczonych absolwentów college'u przy zatrudnianiu na stanowiska programistyczne na poziomie podstawowym. Jeśli demografia boot obozów kodowania jest jakakolwiek wskazówką, istnieje wiele niewykorzystanych, ambitnych potencjalnych pracowników, którzy po prostu nie podjęli decyzji w wieku 18 lat, aby studiować informatykę. Ponieważ programy są bardziej dostępne dla ludzi z różnych środowisk i grup wiekowych, boot campy kodowania mogą być niesamowitym lejkiem dla nietradycyjnych rekrutów.

Jak boot campy są różne

Bootcampers są cięte z innej tkaniny niż ci, którzy dołączają do świata technologii świeżo po ukończeniu college'u z dyplomem CS w ręku. Jak pokazuje infografika zamieszczona po tym wpisie, studenci boot campów kodowania wnoszą do stołu zupełnie inny zestaw okoliczności życiowych niż absolwenci ostatnich studiów. Te różnice mogą ostatecznie być dobrodziejstwem dla firm, które je zatrudniają.

Dla jednej rzeczy, boot campy kodowania są zazwyczaj w ich późnych 20s i już mają stopień i kilka lat doświadczenia zawodowego. To może oznaczać poprzednie role przywódcze, odpowiednią wiedzę branżową i podstawy profesjonalizmu, że przeciętny świeżo upieczony absolwent college'u jeszcze nie nabył.

Dla innego, podczas gdy obozy startowe mogą być tańsze niż czteroletni stopień, są one nadal znaczącą inwestycją czasu i pieniędzy. Ukończenie boot obozu kodowania może świadczyć o silnej etyce pracy i inicjatywie u potencjalnego pracownika. A ponieważ wiele boot campers zapisać się z finansowych, rodzinnych i zawodowych zobowiązań już w tow, ukończenie takiego programu nie jest do podjęcia za pewnik.

Szkoła kodowania vs. studia CS

Czy edukacja w szkole kodowania naprawdę może się równać z czteroletnim dyplomem z informatyki? Bootcamps pewnością mają swoich krytyków, ale ostatecznie odpowiedź na to pytanie zależy od programu.

Nie wszystkie boot campy kodowania są podobnie rygorystyczne, w ten sam sposób, że nieselektywna szkoła partyjna nie może trzymać świeczki do MIT. Znalezienie boot campu, którego program nauczania dostosowuje się do potrzeb Twojej firmy jest niezbędne.

Ta sama koncepcja odnosi się do studentów, jak również: obiboków i wyróżniających się można znaleźć w obu rodzajach programów. Nauka rozpoznawania wskaźników wydajności w edukacji boot campu kodowania, które mogą być równoważne z doskonałym GPA lub prestiżowym stażem może pomóc Ci zidentyfikować kandydatów, którzy będą się wyróżniać w swoim nowym zawodzie.

Dowiedz się więcej

Następująca infografika porównuje obok siebie boot campy kodowania i kierunki CS. Wyniki sugerują, że obozy kodowania mogą być krytycznym źródłem różnorodnych pracowników:

O autorze: Alex North jest redaktorem treści w WhatsTheHost, hosting przegląd i porównanie platformy.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email