Post

Jak rekrutować kandydatów z zerowym doświadczeniem zawodowym?

W świecie rekrutacji, w większości sektorów i dyscyplin występuje ogromny niedobór "talentów", dlatego też menedżerowie zatrudniający muszą stać się bardziej otwarci i elastyczni na zatrudnianie potencjalnych pracowników, którzy niekoniecznie posiadają najbardziej odpowiednie (jeśli w ogóle) doświadczenie zawodowe związane z wymaganą rolą.

Jaki jest zalecany proces, który zapewni, że dopasowanie będzie odpowiednie dla obu stron i zagwarantuje, że obecny pracownik będzie miał najlepsze wprowadzenie, aby zapewnić sukces na danym stanowisku?

Często mówi się, że dobry lider woli zatrudnić kogoś, kto ma odpowiednie nastawienie, niż podobne doświadczenie. Mam bardzo uproszczony pogląd, że wiedzy można się nauczyć, ale postawy nie. Możemy uczyć się buzzwordów, możemy poszerzać i rozwijać naszą wiedzę poprzez rozmowy z ludźmi wykonującymi daną pracę i z czasem stajemy się mądrzejsi.
stajemy się mądrzejsi. Jednak wytrwałość, dbałość o pracę, uczciwość i etyka - to cechy, które uważam za dużo ważniejsze niż X lat pracy w zawodzie.

Jednak jak zmierzyć te czynniki i upewnić się, że ktoś jest nadal zdolny w zakresie technicznych aspektów pracy podczas procesu rozmowy kwalifikacyjnej?

Kto wiesz?

Moja pierwsza rekomendacja jest wywiad przez wewnętrznych zaleceń - opierając tę strategię na przyjmowaniu tych, którzy odnoszą sukces już w swojej firmie, można zaoferować wewnętrzny system nagród, aby to zrobić, jak to zachęca pracowników do kierowania ich grupy społecznej. Należy jednak zachować ostrożność i nadal opierać kryteria wejścia na podstawowych zachowaniach i atrybutach.

Przeanalizuj stronę

Dokonaj analizy porównawczej swojego obecnego zespołu - wykorzystując profilowanie psychometryczne, aby zrozumieć, co stoi za ich sukcesem; nie możesz po prostu użyć "przeczucia", aby ustalić, co sprawia, że Twój najlepszy pracownik jest najlepszym pracownikiem! Musisz naukowo przeanalizować, jak funkcjonuje ich mózg. Skorzystaj z usług specjalisty, aby ocenić wyniki i wykorzystać je w procesie rozmowy kwalifikacyjnej, aby zadać pytanie osobie przeprowadzającej rozmowę. Nie podważaj też wyników.

Próba dzienna

Jako część strategii zatrudniania, pozwól potencjalnemu pracownikowi spędzić minimum pół dnia z zespołem i menedżerem, z którym będą pracować; niech doświadczą wzlotów i upadków rzeczywistości pracy. Pozwól im na otwarte forum do zadawania pytań, spędzania czasu z ludźmi niezależnie od siebie. I dać wszystkim szansę na informacje zwrotne na potencjalnego pracownika, jak również, jak to nie tylko pozwala im czuć się doceniane i cenione, ale mogą mieć podniósł na niuans, że nie podczas bardziej formalnego wywiadu.

Bądź otwarty

Bardzo często menedżerowie zatrudniający pomijają transferowalne umiejętności przy określaniu swoich wymagań, a przy strukturze często dyktowanej przez partnera HR, może być trudno zatrudnić poza oficjalnym briefem - bardzo ważne jest, aby być otwartym jako menedżer zatrudniający, ale także, aby edukować swoich kolegów o tym, jakie umiejętności posiada dana osoba, która może okazać się bardziej nieoceniona dla Twojego zespołu, a nie "jak za podobne" zatrudnienie - możesz stworzyć o wiele bardziej kreatywną i inspirującą kulturę, zatrudniając ludzi poza specyfiką, którzy dodają swój własny styl. Zespół talentów zamiast tłumu klonów? Co o tym sądzisz? Czy ważne jest, aby zawsze zatrudniać na podstawie specyfikacji stanowiska, czy też możesz być kreatywny i zatrudnić kogoś z zerowym doświadczeniem zawodowym? Jak odważny jesteś?

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzePodziel się na FacebookuPodziel się na WhatsAppUdostępnij na Email