Post

Różnorodność i integracja w firmach księgowych Big 4

Historia dyskryminacji i dominacji mężczyzn jest oczywista w branży księgowej, ale czasy się zmieniły. Dziś, według Catalyst, ponad połowa (61,3%) wszystkich księgowych i audytorów to kobiety. Jest to oszałamiający wzrost w porównaniu do 39% w 1983 roku, co w tamtym czasie było uważane za ogromny krok naprzód.

Ale podczas gdy jest to wspaniałe, tylko 24% partnerów w firmach księgowych to kobiety. A co z kolorowymi kobietami? Albo kolorowych mężczyzn?

Statystyki są ograniczone, więc postanowiliśmy przyjrzeć się im na własną rękę. Wykorzystaliśmy naszą autorską metodologię, Employer Brand Index, aby zebrać wszystkie wygenerowane przez użytkowników dane dotyczące różnorodności i integracji, dostępne na temat Deloitte, PWC, EY i KPMG z platform takich jak Twitter, Glassdoor, Quora i innych w drugim kwartale 2018 roku.

Oto, co znaleźliśmy:


Wyraźne zobowiązanie do inkluzywności kobiet

Oczywiste jest, że w Wielkiej Czwórce istnieje rzeczywiste zaangażowanie we wzmacnianie pozycji kobiet, co jest zgodne z tym, co stwierdziliśmy również badając 10 najlepszych firm technologicznych przy użyciu naszej metodologii Employer Brand Index.

Wyniki, szczególnie w odniesieniu do kobiet, są zdumiewająco podobne w branży księgowej i technologicznej. Z jednej strony znaleźliśmy wiele komentarzy dotyczących przyjaznego dla kobiet środowiska tworzonego w Big 4, elastyczności harmonogramów dla pracujących matek i wiele innych. Z drugiej strony, w obu branżach brakuje kobiet na stanowiskach kierowniczych i występuje dysproporcja płci w wynagrodzeniach.

Ale ogólne perspektywy dla kobiet w Big 4 są pozytywne i z niecierpliwością czekamy na rozkwit kobiet w księgowości w miarę upływu czasu!

Ewolucja tradycyjnego księgowego

Stereotyp, że księgowość jest przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn, zwłaszcza heteroseksualnych, jest obecnie śmieszny. To po prostu nie jest prawdziwa reprezentacja branży księgowej, przynajmniej w Wielkiej Czwórce.

Z biegiem czasu widzieliśmy super pozytywny wzrost liczby kobiet zdobywających dyplomy księgowe na studiach, jak również oczywistą doskonałą równowagę między mężczyznami i kobietami w rolach księgowych.

Ale ta integracja płci, którą widzimy, w oparciu o nasze odkrycia, ewoluuje i widzimy znacznie więcej integracji LGBTQ w największych firmach księgowych na świecie, a także misję zatrudniania coraz większej liczby osób kolorowych.

Nie jest jeszcze idealnie, ale widać, że firmy z "wielkiej czwórki" wspierają wysiłki na rzecz różnorodności i poświęcają wiele czasu na poprawę obszarów różnorodności w swoich miejscach pracy.

Nieuchronność pozytywnej dyskryminacji

Stałym tematem w komentarzach dotyczących EY, Deloitte, KPMG i PWC była kwestia pozytywnej dyskryminacji, a nawet odwrotnego rasizmu. Coś, co widzimy nie tylko w branży księgowej, ale również w branży technologicznej, FMCG i innych.

To kwestia, głównie, faworyzowania określonego zestawu osób w stosunku do innych, takich jak płeć, płeć, wiek czy rasa. Widzieliśmy to w prawie wszystkich dużych firmach, z którymi pracowaliśmy. Przykładem tego, szczególnie w odniesieniu do Wielkiej Czwórki, jest polityka zatrudniania, która według ludzi ma miejsce, a która faworyzuje kobiety i osoby kolorowe w stosunku do mężczyzn, szczególnie białych.

I choć zawsze powinieneś zatrudniać najlepszą osobę na dane stanowisko, bez względu na płeć, rasę, religię czy wiek, moralne argumenty przemawiające za budowaniem bardziej integracyjnego i zróżnicowanego miejsca pracy są niepodważalne.

Walka pomiędzy tymi dwoma aspektami jest wyzwaniem dla największych firm na świecie i z tego powodu różnorodność w miejscu pracy nigdy nie będzie idealna. Ale można robić dobrą robotę i aktywnie starać się ją poprawić, a jak pokazują wyniki Wielkiej Czwórki, wydaje się, że właśnie to robią.

Chcesz dowiedzieć się, jak Twoja firma wypada pod względem D&I i innych atrybutów? Sprawdź Indeks Marki Pracodawcy już dziś.

Udostępnij ten post:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email