Post

Co byś zrobił, gdybyś był kandydatem, aby mieć pewność, że zostaniesz zatrudniony?

To nie jest podchwytliwe pytanie, ale pomyśleliśmy, że w tym tygodniu postawimy nasz panel ekspertów na gorącym krześle. To świetnie, że dzielili się swoimi najlepszymi wskazówkami dla kandydatów przez ostatnie kilka tygodni, ale co by zrobili, gdyby byli na miejscu kandydata?

Zapytaliśmy ich o to i oto, co nam powiedzieli.

Kerri-Ann Hargreaves

Pozwól swojej osobowości zabłysnąć. Twoje CV nie mówi pracodawcy o tym, jaki jesteś jako osoba. Dopasowanie kulturowe staje się coraz bardziej widoczne w świecie rekrutacji. W dzisiejszych czasach dobre CV po prostu nie wystarcza. Abyś mógł się wyróżnić z tłumu, pozwól swojej osobowości zabłysnąć.

KerrI-Ann Hargreaves, Dyrektor, H2 Consultancy.

Jeff Berger

Upewniłbym się, że CV i list motywacyjny, które wysyłam, odpowiadają wymaganiom pracodawcy, a następnie wykorzystałbym proces rozmowy kwalifikacyjnej do przekazania informacji o tym, co odróżnia mnie od innych kandydatów. CV załatwi ci rozmowę, ale to, jak się zaprezentujesz podczas rozmowy, zadecyduje o tym, czy dostaniesz pracę. Ponadto, przyjrzałbym się bliżej moim połączeniom sieciowym, aby zidentyfikować wszystkich, których znam, a którzy są związani z firmą, dla której chcę pracować. Badania wykazały, że masz 10 razy większe szanse na zdobycie pracy, jeśli masz rekomendację pracownika.

Jeff Berger, prezes i założyciel, Talent Inc.

Lysha Holmes

Robiłabym to, co robię każdego dnia jako człowiek - traktowałabym ludzi tak, jak sama chciałabym być traktowana - z uczciwością, rzetelnością, zaangażowaniem i szacunkiem. Oraz wykazuję chęć i pasję do wykonywania pracy!

Lysha Holmes, Rekruter Rekruterów, Qui Recruitment.

Paul Wolfe

Zawsze zachęcam kandydatów do zrobienia jak największego researchu, gdy rozpoczynają proces rozmowy z firmą. Jako menedżer ds. rekrutacji, przygotowanie kandydata do rozmowy jest jedną z najważniejszych rzeczy, na które zwracam uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Radzę kandydatowi zapoznać się z najnowszymi wiadomościami o firmie, zrozumieć jej podstawowe wartości i misję, przeczytać opinie o firmie i dokładnie przeanalizować opis stanowiska pracy. Bycie przygotowanym pomoże Ci zrozumieć, czy firma jest dla Ciebie odpowiednia i pokaże menedżerowi zatrudniającemu Twoją etykę pracy.

Paul Wolfe, starszy wiceprezes ds. globalnych zasobów ludzkich w Indeed.

Rebecca Fraser

Buduj pozytywną markę i pielęgnuj swoją sieć kontaktów.

Rebecca Fraser, strateg kariery.

 

 

Ben Martinez

Zrozum, dlaczego dane stanowisko jest otwarte i jaki problem firma chce rozwiązać za pomocą tego stanowiska, a następnie pokaż im, jak ja rozwiązałbym ten problem.

Ben Martinez, główny założyciel, Ramp Talent.

Jo Cresswell

Im więcej czasu zainwestujesz w przygotowanie, tym płynniejszy będzie cały proces. Przeczytanie opisu stanowiska pracy nie wystarczy i poświęciłabym czas na zbadanie firmy na Glassdoor, aby uzyskać jak najwięcej informacji. Stworzyłbym listę pytań, które chcę zadać menedżerowi zatrudniającemu na podstawie opinii pracowników, które przeczytałem na Glassdoor i przygotowałbym odpowiedzi na niektóre z pytań, które poprzedni rozmówcy mówią, że zostały zadane przez tę firmę. Przewidziałbym również wszelkie trudne pytania, które mogą zostać mi zadane i byłbym przygotowany, aby ożywić moje doświadczenie, odnosząc je bezpośrednio do opisu stanowiska.

Wreszcie, upewniłbym się, że przekazuję swoją pasję i zainteresowanie rolą w sposób autentyczny i autentyczny. Nie ma nic gorszego niż kandydat z połowicznym sercem".

Jo Cresswell, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej, Glassdoor.

Darain Faraz

Bądź proaktywny. Czy to upewniając się, że Twój profil na LinkedIn jest aktualny, poświęcając trochę więcej czasu na najnowszą wersję CV, badając wcześniej swojego rozmówcę, aby odkryć wszelkie wzajemne powiązania, czy też aktywnie identyfikując rodzaje firm, w których chciałbyś pracować, uzyskasz to, co włożysz w swoje poszukiwania pracy.

Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, skorzystanie z sieci LinkedIn może pomóc Ci doprecyzować to, czego szukasz, a może nawet znajdziesz połączenie, które Cię do tego zaprowadzi.

Darain Faraz, ekspert ds. kariery, LinkedIn.

Allan Leung

Zrobiłbym jak najwięcej badań na temat firmy, roli i rozmówców, z którymi będę wchodził w interakcje. Przyszedłem przygotowany z przykładami podkreślającymi to, co już zrobiłem i jak mogę wpłynąć na moją przyszłą rolę. Zadawałem pytania, aby lepiej zrozumieć, w co potencjalnie się wdepnę".

Allan Leung, główny doradca ds. pozyskiwania talentów.

Chris Murdock

Byłbym łaskawy i wdzięczny za szansę podczas całego procesu rekrutacji.

Chris Murdock jest starszym partnerem i współzałożycielem w IQTalent Partners.