Post

4 benefity, które przyciągają talenty z pokolenia Z

Pokolenie Z jest najczęściej używane jako termin określający osoby urodzone w 1995 roku lub później (do 23 roku życia!). Obecnie licznie wkraczają oni na rynek pracy. Dlatego ważne jest, aby pracodawcy dowiedzieli się, jakie są ich pragnienia związane z pracą.

Ponieważ młodsi pracownicy są bardziej skłonni do zamiany i zmiany ról zawodowych w trakcie swojej kariery, jakie benefity powinieneś rozważyć, jeśli chodzi o przyciągnięcie millenialsów i zatrzymanie ich w firmie? Oto cztery opcje, które warto rozważyć:

1. Elastyczne godziny pracy

"Pokolenie Z nie będzie ograniczane przez tradycyjne instytucje, zasady i normy pracy" - Vanessa Marie Perry, Health Resource Solutions, LLC

Minęły już czasy, kiedy trzeba było tkwić przy biurku od 9 do 5. Coraz więcej firm oferuje elastyczne godziny pracy z dodatkowymi bonusami, takimi jak wcześniejsze kończenie pracy w piątki lub możliwość pracy w domu przez jeden dzień w tygodniu.

HR Executive odkrył, że:

  • Gen Z są bardziej skłonni do podróżowania lub zmiany miejsca zamieszkania w celu zdobycia pracy
  • Lubią pracę zdalną, niezależnie od tego, czy oznacza to pracę w domu, w przestrzeni co-workingowej czy w kawiarni.
  • Nie chcą jednak pracować zdalnie w pełnym wymiarze godzin, ponieważ cenią sobie relacje w pracy, szkolenia i współpracę w miejscu pracy.

3. Szkolenia

Badania Inspiring Interns wykazały, że w ankiecie przeprowadzonej wśród 1500 absolwentów większość respondentów (33%) podała możliwość rozwoju jako najważniejszy czynnik przy wyborze nowej pracy. Podobnie, firma rekrutacyjna Robert Walters stwierdziła, że Millennialsi chcą czegoś więcej niż tylko pracy, a 68% z nich stwierdziło, że rozwój i szkolenia były najważniejszym czynnikiem i motywatorem do pozostania w pracy.

Dając pracownikom możliwość wzięcia udziału w szkoleniu w ramach ich stanowiska, pozwolisz im na zdobycie nowych umiejętności i zwiększysz ich pewność siebie w miejscu pracy, a także będziesz w stanie poprawić ich CV o wiele nowych umiejętności.

Inwestowanie w swoich pracowników sprawi, że poczują się oni cenionymi członkami firmy. Jeśli zauważysz u pracownika pewną umiejętność, którą Twoim zdaniem można by rozwinąć, doceń jej zalety i zaproponuj mu udział w szkoleniu, które zostanie w całości sfinansowane przez firmę.

Robert Half odkrył, że pokolenie Z chce zindywidualizowanej ścieżki kariery i możliwości awansu w oparciu o wyniki. W rzeczywistości, 64% stwierdziło, że możliwości rozwoju kariery są ważne przy wyborze pracy.

3. Możliwości podróżowania

Według badań przeprowadzonych przez Harris Group, 72% millenialsów byłoby bardziej zainteresowanych pracą, gdyby wiązała się ona z dodatkowymi atrakcjami w postaci możliwości podróżowania. Twoja firma może mieć oddziały za granicą, gdzie pracownik może zostać tymczasowo przeniesiony do pracy w nowym miejscu, lub możesz dać pracownikom, którzy spędzili w firmie kilka lat, szansę na mini przerwę opłaconą za wszystkie wydatki.

Jeśli z samym stanowiskiem wiąże się duża ilość podróży, uwzględnij ten aspekt w opisie stanowiska. Podczas gdy niektórym może się to podobać, dla innych może to nie być odpowiednia okazja. Jednakże, dając pracownikom raz w życiu możliwości nie tylko przyciągnie duże zainteresowanie, ale powinien również utrzymać pracowników zaintrygowany o tym, co może być oferowane do następnego.

4. Dodatek na dojazdy do pracy

Dojazdy do pracy mogą być kosztowne, dlatego też zapewnienie pracownikowi zwrotu kosztów podróży byłoby ogromnym atutem dla młodszych pracowników, którzy chętnie oszczędzają gotówkę.

Mogą to być zwroty za karty podróżne, bilet autobusowy lub dodatek na benzynę. Jeśli chcesz być proekologiczny, coraz więcej firm oferuje programy Cycle to Work, w ramach których możesz otrzymać rower i sprzęt z dużym rabatem.

Oferując takie bonusy jak dodatek na podróż od razu pokażesz, że chcesz dbać o swoich pracowników.

O autorze: Laura Bill pisze dla Inspiring Interns, która specjalizuje się w znajdowaniu kandydatów na ich idealny staż. Aby przejrzeć nasze oferty pracy dla absolwentów, odwiedź naszą stronę internetową.

Podziel się tym wpisem:

Share on LinkedInPodziel się na TwitterzePodziel się na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email