Post

Mity dotyczące szukania pracy, o których musisz zapomnieć...teraz

Jeśli szukasz nowej pracy w tym roku, prawdopodobnie otrzymujesz porady dotyczące poszukiwania pracy z wielu różnych źródeł. Czy to od rodziny, przyjaciół, lub pani na siłowni, która niedawno zmieniła pracę, wydaje się, że każdy ma słowa mądrości do podzielenia się na temat lądowania nowej pracy. Jednakże, wśród tych wszystkich cennych porad dotyczących poszukiwania pracy, napotkasz wiele "wskazówek", które są po prostu nieprawdziwe. Uważaj na te mity i nie pozwól im wpłynąć na Twoje polowanie. Do najczęstszych z nich należą:

Jeśli umieścisz swój życiorys na portalach takich jak Monster czy Simply Hired, od razu dostaniesz oferty pracy.

Zbyt wiele osób oszukuje się myśląc, że bierne poszukiwanie pracy zaowocuje doskonałą ofertą. Oczywiście umieszczenie swojego życiorysu na portalach z ofertami pracy pomaga w tym, abyś stał się bardziej widoczny dla pracodawców. Jeśli jednak to jedyny krok, jaki podejmiesz, nie zdziw się, jeśli przez jakiś czas nie znajdziesz nowej możliwości. Tego typu działania powinny być połączone z takimi krokami jak networking i aplikowanie na oferty pracy, które Twoim zdaniem będą dobrze dopasowane.

Wszystkie oferty pracy są ogłaszane

W rzeczywistości, wiele dostępnych miejsc pracy nigdy nie jest nawet publicznie ogłaszanych. Jak więc osoba poszukująca pracy ma się o nich dowiedzieć? Poprzez networking. Nie polegaj tylko na ogłoszeniach o pracy, aby dowiedzieć się o otwarciu stanowiska. Zamiast tego, nawiąż kontakty w swojej branży. Wiele razy, przyjaciel pracujący w tej firmie może dać ci głowy o otwartej pracy tygodni lub nawet miesięcy przed to dostaje wysłany online (jeśli nawet kończy się tam w ogóle).

Ludzie z największym wykształceniem dostają najlepsze prace

Tak, musisz mieć odpowiednie przeszkolenie, aby być branym pod uwagę w otwartej roli. Jednak Twoja następna oferta pracy nie jest uzależniona od liczby posiadanych przez Ciebie dyplomów. Pracodawcy zwracają również uwagę na Twoje dotychczasowe doświadczenie i postawę, ponieważ te dwa czynniki w znacznym stopniu przyczyniają się do Twojej zdolności do odniesienia sukcesu w miejscu pracy.

Na koniec, jeśli myślisz, że porzucenie wymagań dotyczących wynagrodzenia jest jedynym sposobem na zwrócenie uwagi pracodawcy, pomyśl jeszcze raz. Nie chcesz żądać skandalicznych sum pieniędzy, aby pracować w danej firmie, ale prośba o nic nie musi zagwarantować Ci pracy. W rzeczywistości, w niektórych aspektach może to zaszkodzić, ponieważ pokazuje, że może nie masz pewności siebie, co jest inną pożądaną cechą w sile roboczej.