Post

Łatwe sposoby na to, by zatrudniający zwrócił uwagę na Twój list motywacyjny

Kiedy starasz się o pracę, wiesz, że jesteś jedną z kilkudziesięciu (lub więcej) osób, które mają nadzieję zwrócić na siebie uwagę menedżera zatrudniającego. Nawet jeśli jesteś najbardziej doświadczony i pełen pasji z całej grupy, jeśli Twoje materiały utkną na dnie stosu, zmniejszy to Twoje szanse na rozmowę kwalifikacyjną. Zapobiegnij temu, stosując poniższe strategie:

Dodaj słowa kluczowe do swojego CV i listu motywacyjnego

Jeśli firma używa programu komputerowego do wstępnego skanowania CV i listów motywacyjnych, chcesz się upewnić, że Twoje materiały mają słowa kluczowe, których firma szuka, aby zostać zauważonym. Łatwym sposobem na to jest wykorzystanie słów użytych w opisie stanowiska i dodanie ich do swojego listu motywacyjnego. Na przykład, jeśli w opisie stanowiska jest mowa o potrzebie znajomości konkretnego programu komputerowego, upewnij się, że w liście motywacyjnym wspomnisz o swojej znajomości tego oprogramowania. Nawet jeśli firma nie polega na maszynie do wstępnego skanowania, użycie tych słów kluczowych może pomóc Ci szybko przykuć uwagę menedżera.

Wykorzystaj LinkedIn jako źródło informacji

Kiedy starasz się o pracę w konkretnej firmie, wejdź na LinkedIn i sprawdź, jak jesteś z nią powiązany. Czy masz osobę kontaktową, która byłaby skłonna Cię przedstawić? Nawet szybki e-mail łączący Cię z menedżerem zatrudniającym może być różnicą potrzebną do wylądowania na rozmowie kwalifikacyjnej.

Postaraj się nawiązać kontakty osobiste

Jeśli jesteś na polowaniu na pracę, należy zrobić to punkt, aby uczestniczyć w konferencjach, funkcji sieciowych i innych wydarzeń, gdzie jesteś w stanie mieszać i mieszać się z ludźmi podejmującymi decyzje o zatrudnieniu w okolicznych firmach. Zbudowanie profesjonalnej sieci kontaktów wymaga czasu, ale kiedy już to zrobisz, poszukiwanie pracy stanie się o wiele łatwiejsze. Zamiast aplikować na ślepo na otwarte stanowiska, możesz polegać na swoich wcześniej istniejących relacjach, które ułatwią Ci wprowadzenie do danej firmy.

Jak udało Ci się sprawić, by menedżer ds. rekrutacji Cię zauważył? Daj nam znać w komentarzach!