Post

3 sposoby na to, jak stać się pożądanym kandydatem

Niezależnie od tego, jak pewny siebie czujesz się o swoich przygotowaniach do rozmowy kwalifikacyjnej, są pewne rzeczy, które należy pamiętać, jeśli chodzi o to, co menedżerowie szukają w kandydacie.

Istnieją pewne cechy i umiejętności, że menedżerowie poszukują, które wykraczają poza doświadczenie. Ważne jest, że myślisz o tych rzeczach i jak można formować się do tego pożądanego kandydata, że menedżerowie poszukują.

Profesjonalizm

Nie jest zaskoczeniem, że menedżerowie poszukują profesjonalizmu u kandydata. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, większość menedżerów szuka cech, które pokazują, że kandydat traktuje siebie i swoją pracę poważnie.

Jednym ze sposobów, aby pokazać, że jesteś profesjonalistą jest poprzez swój strój. To jest zawsze najlepiej zdecydować się na konserwatywny strój na rozmowę kwalifikacyjną. Upewnij się, że twoje ubrania są pomarszczone i wolne od zapachów. Pojawienie się z pomarszczonymi ubraniami, które pachną stęchlizną, da wrażenie, że nie dbasz o swój wygląd, co może spowodować, że menedżer zatrudniający zakwestionuje Twoje ogólne nawyki pracy. Czy będziesz oddawać niechlujnie wykonaną pracę? Czy będziesz uczestniczyć w spotkaniach z klientami ubrany w nieładzie?

Ważne jest, aby ubierać się schludnie, ale równie ważne jest, aby być "stonowanym". Noś neutralne kolory i profesjonalną odzież. To nie jest czas, aby przynieść, że skóra obcisłe czerwona sukienka lub krzykliwe fioletowy garnitur. Pamiętaj, jesteś rozmowy kwalifikacyjnej dla profesjonalnej pracy, a nie wychodzi na noc na mieście.

Uczciwa i jasna komunikacja

Kiedy kierownik zadaje pytania, upewnij się, że odpowiadasz zwięźle i szczerze. Jeśli któraś z Twoich odpowiedzi wyda się zdystansowana lub niejasna, kierownik rekrutacji zakwestionuje prawdziwość tych odpowiedzi. Podobnie, upewnij się, że Twoje CV szczerze i jasno odzwierciedla Twoją historię pracy i doświadczenie. Menedżer zatrudniający będzie chciał usłyszeć wyraźne przykłady i potwierdzenie Twoich umiejętności i doświadczenia przedstawionych w CV. Wszelkie rozbieżności będą pewne, aby zakończyć proces rozmowy kwalifikacyjnej dla Ciebie natychmiast, pozostawiając menedżera kwestionując swoją uczciwość.

Zwróć też uwagę na to, jak reagujesz na pytania. Jeśli jesteś osobą, która ma tendencję do ramble, praktyki wywiad Q&A sesje z przyjacielem i skupić się na utrzymaniu odpowiedzi tak zwięzłe i konkretne, jak to możliwe.

Szybki follow up

Większość menedżerów poszukuje osób, które posiadają umiejętność szybkiego reagowania. Jest to niezbędna umiejętność w każdej branży. Nikt nie chce mieć w swoim zespole osoby, która pozwala sprawom siedzieć przez wiele dni, bez poczucia pilności w realizacji projektów lub zadań.

Pokaż menedżerowi, że masz silne umiejętności follow up, które są pożądane przez następujące po każdym wywiadzie, aby wyrazić zainteresowanie i sprawdzić, co dalej. Ponadto, upewnij się, aby zakończyć wszelkie formalności lub oceny szybko przez cały proces wywiadu. Byłbyś zaskoczony, jak wielu menedżerów zatrudniających oceniają swój szybki follow through na tych pozycjach. Czekanie na dni przed zakończeniem pracy papierkowej, oceny lub wysyłanie w referencjach może być make it lub złamać go dla Ciebie w trakcie procesu.

Podsumowując, istnieje wiele różnych sposobów, w jaki możesz stać się pożądanym kandydatem. Podczas gdy należy skupić się na swoim doświadczeniu i edukacji, należy również zwrócić uwagę na swój profesjonalizm, komunikacji i śledzenia. Upewniając się, że zwracasz uwagę na każdy z tych elementów, będziesz miał większe szanse na stanie się pożądanym kandydatem, którego poszukuje menedżer zatrudniający.

Jakie są Twoje cechy, na których się skupiasz, aby być pożądanym kandydatem? Prosimy o podzielenie się swoimi komentarzami poniżej.

Obraz: chagin/Bigstock.com

porady dla aplikantów porady na rozmowę kwalifikacyjną porady dla szukających pracy profesjonalizm