Post

Znajdowanie inspiracji i bycie niezwykłym - myślenie metodą Setha Godina

Podobnie jak wielu ludzi biznesu, lubię czytać książki biznesowe. Czytam na różne tematy, ale regularnie wracam do tych autorów, którzy naprawdę rozpalają moją wyobraźnię. Jeśli byłeś na którymś z moich warsztatów, z pewnością wiesz, że często cytuję dwóch moich ulubionych autorów: Toma Petersa i Setha Godina.

Toma lubię, ale Seth mnie inspiruje.

Słowa Setha pomagają mi spojrzeć na to, co robię i jak skupiam się na moim biznesie i rynku.
rynku. Seth i ja nigdy się nie spotkaliśmy, ale czy mu się to podoba czy nie, Seth jest dla mnie mentorem. Mentoruje mnie w bardzo specyficzny i fajny sposób. Czytam jego słowa, albo słucham jednej z jego książek na audiobooku i zaczynam dostrzegać rzeczy oczywiste. Oczywiście, rzeczy oczywiste są dopiero wtedy, gdy zostaną nam wytknięte.

Wszyscy potrzebujemy tego rodzaju inspiracji w naszym życiu zawodowym. Musimy znaleźć pracę lub słowa innych, które pomogą nam poszerzyć nasze umysły. Jeśli nie mamy takiego inspirującego wzoru do naśladowania, utkniemy tylko z własnymi myślami i pomysłami. Tak, oczywiście, to jest oczywiste. Ale oczywiste tylko wtedy, gdy się to dostrzeże.

Piękno e-świata, w którym żyjemy, polega na tym, że nie musimy czekać, aż autor wyda nową książkę, możemy subskrybować jego blog, śledzić go na Twitterze lub Google+, albo polubić na Facebooku. Często możemy nawet oglądać ich na YouTube. Możemy czerpać z ich przemyśleń garściami i wykorzystywać je, aby pomóc sobie w myśleniu o własnym biznesie.

Seth dużo mówi o byciu niezwykłym. Byciu innym i wyróżnianiu się, znalezieniu swojej "fioletowej krowy". Byciu liderem. Jednak dotarcie do tego punktu wymaga od nas zastanowienia się, co chcemy osiągnąć, jak chcemy być znani i jak się do tego zabrać. Wymaga to od nas oderwania się od biurka, otwarcia umysłu na nieskończone możliwości wokół nas i sformułowania procesu, kierunku, celu, za którym będziemy gonić.

W najprostszej formie jest to biznesplan.

Większość z nas zaplanowała nasz startup, nasze następne 12 miesięcy, nasz nowy dział. Ale ciągła ocena i ponowna ocena naszych biznesów poprzez szukanie inspiracji u innych może być tą różnicą, która sprawi, że staniemy się niezwykli.

Bądź niezwykły. Czerp inspirację.

O autorze: James Nathan prowadzi doświadczenie Jamesa Nathana; eksperta ds. rozwoju biznesu, sprzedaży i doskonałości usług dla profesjonalnych rekruterów.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzePodziel się na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email