Post

Pięć powodów, dla których opieka nad kandydatami jest tak ważna

Jako rekruterzy, dbanie o naszych kandydatów jest istotną częścią naszej codziennej roli. W końcu, jeśli nasi kandydaci nie są zadowoleni, nie wykonaliśmy naszej pracy! Konieczne jest utrzymywanie z nimi bliskich relacji i informowanie ich o wszelkich aktualizacjach w procesie poszukiwania pracy. Powinieneś również dążyć do dostosowania się do ich indywidualnych aspiracji i osobowości, kiedy stawiasz ich do roli. Zebraliśmy pięć powodów, dla których powinieneś traktować troskę o kandydata jako priorytet na co dzień.

1. Budowanie zaufania

Wychodząc z drogi, aby znaleźć możliwości, aby porozmawiać z kandydatami lub spotkać się z nimi twarzą w twarz, będziesz natychmiast sprzyjać relacji zaufania. Jest to szczególnie ważne w chwili obecnej, biorąc pod uwagę niską stopę bezrobocia w Wielkiej Brytanii i niedobór kandydatów na rynku. W Tiger spotykamy się osobiście z każdym kandydatem przed wysłaniem go do naszych klientów. Pozwala nam to również dobrze ich poznać, zapewniając, że znajdziemy dla nich odpowiednie dopasowanie. Bezpośredni kontakt z kandydatami podczas wydarzeń networkingowych lub warsztatów dotyczących rozmów kwalifikacyjnych również pozwala kandydatom zameldować się i porozmawiać z konsultantami, co ponownie cementuje zaufanie do konsultanta i agencji.

2. Usprawnienie komunikacji

Po zarejestrowaniu się, pozostawanie w regularnym kontakcie z kandydatami zapewnia że jesteś na bieżąco z ich danymi i wszelkimi zmianami w ich sytuacji. Jest to również dobra okazja do poinformowania ich o nowych rolach, o które mogą chcieć się ubiegać. o które mogą się ubiegać. Kryteria poszukiwania pracy przez kandydata mogą się zmieniać w trakcie całego procesu, więc utrzymywanie regularnego kontaktu zapewnia, że wysyłasz do nich tylko odpowiednie oferty pracy. do nich, co sprawi, że będą oni zaangażowani w Ciebie i Twoją agencję.

3. Optymalizacja wyników rozmowy kwalifikacyjnej

Dla wielu kandydatów, rozmowa kwalifikacyjna może stanowić zniechęcającą część procesu! procesu! Pozostając blisko nich, gotowi rozwiać ich obawy, ich poziom stresu Poziom stresu zostanie zmniejszony, a kandydaci będą mieli znacznie większe szanse na odniesienie sukcesu. Przygotuj kandydatów jak najlepiej przed rozmową kwalifikacyjną; powiedz im, z kim się spotkają, w co się ubiorą i co będą robić. z kim się spotkają, w co się ubrać i czego się spodziewać po tym doświadczeniu. Po rozmowie kwalifikacyjnej, zaoferuj szczegółowe informacje zwrotne, aby mogli poprawić swoją technikę rozmowy i mieć mieć większe szanse na sukces następnym razem. Jest to klucz do nich stać się silny i pożądanym kandydatem.

4. Stają się Twoim klientem

Każdy kandydat może pewnego dnia stać się klientem! Jeśli tak się stanie, będą pamiętać agencje, które poszły powyżej i powyżej, aby dbać o nich. Tak więc, traktuj Każdego kandydata traktuj jednakowo: nigdy nie wiadomo, gdzie trafi. Równocześnie, dobre traktowanie kandydata zachęci go do podzielenia się informacjami o Twojej agencji z potencjalnymi nowymi klientami.

5. Miejsce będzie się trzymać

Gdy kandydat został umieszczony, pozostań z nim w kontakcie! Upewnij się, że są zadowoleni z przygotowań w okresie poprzedzającym ich datę rozpoczęcia i są podekscytowany, aby rozpocząć swoją nową rolę. Jeśli jesteś pod ręką, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania, staż jest o wiele bardziej prawdopodobne. Jeśli będziesz pod ręką i odpowiesz na wszelkie pytania, staż najprawdopodobniej przebiegnie bezproblemowo. Kiedy już rozpoczną pracę, zawsze warto Warto sprawdzić, jak sobie radzą. W ten sposób będziesz pierwszy Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości, wspólnie będziecie w stanie znaleźć rozwiązanie. wspólnie wypracować rozwiązanie i zapewnić udane zatrudnienie w dłuższej perspektywie.

Ostatecznie, opieka nad kandydatem jest jednym z najważniejszych aspektów pracy rekrutera. rekruterów: każdy element naszej roli obraca się wokół dobrego traktowania Każdy element naszej roli koncentruje się wokół dobrego traktowania naszych kandydatów, aby zapewnić im długoterminowe zatrudnienie.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzePodziel się na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email