Post

Tak, naprawdę powinieneś iść na tę rozmowę kwalifikacyjną (nawet jeśli myślisz, że nie chcesz tej pracy)

Idąc na rozmowy kwalifikacyjne jest czasochłonne, a także stosunkowo stresujące, zwłaszcza jeśli robisz to, gdy jesteś już zatrudniony. Z tego powodu, wiele osób waha się iść na rozmowę kwalifikacyjną, chyba że są one pozytywne, że są podekscytowani o możliwości, które są na czele do rozmowy o. Jednakże, istnieją pewne korzyści z uczestniczenia w wywiadzie, nawet jeśli nie są całkowicie sprzedawane na otwarcie pracy. Obejmują one:

Doskonalenie umiejętności rozmowy kwalifikacyjnej

Rozmowa kwalifikacyjna jest nerwowa nawet dla najbardziej pewnej siebie osoby. Za każdym razem masz szansę, aby ćwiczyć to zrobić, weź to. Kiedy wywiad dla pracy nie jesteś desperacko nadzieję dostać, można ćwiczyć wywiady bez presji mówiąc dokładnie to, co trzeba. W ten sposób, gdy jesteś w sytuacji, gdy naprawdę chcesz dostać pracę, będziesz czuć się lepiej przygotowany.

Może się okazać, że naprawdę zależy Ci na tym stanowisku

Być może strona internetowa firmy spadł płaski lub opis stanowiska był nijaki, co doprowadziło do przekonania, że nie był zachwycony o możliwości. Kiedy faktycznie pojawisz się na miejscu, możesz zdać sobie sprawę, że ta praca naprawdę świetnie pasuje. Gdybyś kierował się tylko pierwszym wrażeniem, mógłbyś przegapić potencjał nowej roli, którą jesteś podekscytowany.

Dowiesz się, czego szukają menedżerowie rekrutujący

Nawet jeśli okaże się, że stanowisko nie jest idealnie dopasowane, będziesz mógł zrobić własne badania na temat tego, czego szukają menedżerowie zatrudniający. Jakiego rodzaju pytania zadawali Ci podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Na jakich fragmentach Twojego CV skupili się najbardziej? Wykorzystaj te informacje do kształtowania swoich listów motywacyjnych w przyszłości i przyszłych rozmów kwalifikacyjnych.

Dowiesz się, czego szukasz, a czego nie.

Jak wyjdziesz na więcej wywiadów, dostaniesz lepsze wyczucie tego, co szukasz w pracy. Co liczy się dla Ciebie najbardziej, wynagrodzenie czy kultura organizacyjna firmy? Czy chcesz być w dużym biurze czy mniejszym? W jakiej części miasta chciałbyś pracować? Możesz mieć pomysł w głowie, kiedy zaczynasz proces poszukiwania pracy, ale to może się zmienić, gdy faktycznie rozpocząć rozmowy kwalifikacyjne. Nawet jeśli otwarcie pracy okazuje się nie być dla Ciebie, proces ten może być nadal bardzo cenne doświadczenie edukacyjne.

Rozmowa kwalifikacyjna jest również formą nawiązywania kontaktów. Powiedzmy, że spotkasz menedżera zatrudniającego, który naprawdę uderzył go z. Być może pozycja ona ma otwarte nie jest dla Ciebie, ale w ciągu sześciu miesięcy ona wychodzi i głowy do nowej firmy. W dół drogi, może skończyć się dzwoniąc do Ciebie na otwartą pracę tam, że jest właśnie to, co miałeś nadzieję znaleźć. Nigdy nie wiadomo, kto może spotkać, gdy jesteś na wywiadzie.

Obrazek: Nosnibor137/BigStock.com

idź na ten wywiad wywiad o pracę, której nie chcesz wywiad o pracę czy powinieneś iść na wywiad o pracę, której nie uważasz, że chcesz dlaczego powinieneś iść na wywiad o pracę nawet jeśli uważasz, że nie chcesz pracy dlaczego powinieneś iść na wywiad o pracę, której nie chcesz