Post

3 sposoby na to, by wiedzieć, czy to właściwa praca

Wiele razy, podczas rozmowy o pracę, to jest łatwe dla osoby poszukującej pracy, aby złapać się w próbach bycia idealnym kandydatem. Po tym wszystkim, to naturalne, że chcesz zaimponować menedżerowi zatrudniającemu i przejść do przodu w procesie zatrudniania, ostatecznie otrzymując ofertę pracy. Jednakże, łatwo jest również wielu osobom poszukującym pracy tak bardzo zapędzić się w próbach zaimponowania menedżerowi, że zapominają upewnić się, że praca i firma są odpowiednie dla nich.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że dana możliwość jest dla Ciebie odpowiednia.

1. Zrób rozeznanie

Zanim kiedykolwiek mieć wywiad, upewnij się, że badania firmy i pozycji. Internet jest tak cennym zasobem, jeśli chodzi o badania firmy dzisiaj! Upewnij się, że wykorzystujesz tę technologię na swoją korzyść.

Po pierwsze, spójrz na stronie internetowej firmy.

  • Jaka jest ich misja i jakie są ich wartości?
  • Jak długo firma działa na rynku i w jakiej branży się specjalizuje?

Zazwyczaj większość firm będzie udostępniać informacje na swojej stronie internetowej o ich historii, założycieli, liderów, itp.

Następnie, upewnij się, aby zrobić losowe wyszukiwanie w google na temat firmy. Poszukaj opinii klientów i pracowników. Ważne jest, aby pamiętać w tym momencie, że niektóre z tych recenzji powinny być brane z ziarnem soli. Nie zawsze będzie nieszczęśliwy lub niezadowolonych klientów i pracowników, bez względu na to, jak gwiezdne firmy. Wystarczy upewnić się, że istnieje więcej pozytywnych recenzji w porównaniu do negatywnych recenzji.

Nie zapominaj, że media społecznościowe są ogromną wartość, jeśli chodzi o badania na temat firmy i pozycji. Przeszukaj LinkedIn, Facebook i Twitter, aby znaleźć jak najwięcej informacji o firmie i jej pracownikach.

Przeszukując LinkedIn, zwróć uwagę na staż pracy, jaki mają pracownicy firmy.

Czy pracownicy są tam od wielu lat, czy też ich pracownicy zmieniają pracę po przepracowaniu tam tylko roku lub więcej?

Nie zapomnij popytać w okolicy. Twoi przyjaciele lub znajomi mogą być zaznajomieni z firmą i mogą być w stanie podzielić się z Tobą cennymi informacjami na temat firmy lub pracowników.

2. Obserwuj stronę

Podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej bądź spostrzegawczy. Zwracaj uwagę na postawę menedżera zatrudniającego.

  • Czy menedżer unika Twoich pytań?
  • Czy menedżer wydaje się przyjazny i gościnny?

Jeśli masz możliwość przejścia przez biuro, w drodze do pokoju, w którym odbywa się rozmowa, zwróć uwagę na jego otoczenie.

  • Czy boksy pracowników są udekorowane i czy biuro ma w sobie ciepło?
  • Czy pracownicy są zajęci pracą, uśmiechają się i cieszą się swoją pracą?
  • Czy pracownicy patrzą na ciebie, jak idziesz przez i uśmiech?

To wszystko są rzeczy do zaobserwowania, które pomogą Ci upewnić się, że kultura i środowisko są odpowiednie dla Ciebie.

3. Zadawaj pytania

Podczas większości wywiadów, jest szansa na zadawanie pytań. Upewnij się, że masz w głowie pytania, które chciałbyś zadać. Jest to całkowicie w porządku, aby zapisać te pytania wcześniej i odnieść je na koniec wywiadu. Kiedy poświęcić czas na zadawanie pytań, to nie tylko sprawia, że wyglądają dobrze jako kandydat, ale także pomaga dowiedzieć się więcej o firmie, aby upewnić się, że jest to właściwe dopasowanie.

Jeśli świadczenia są kluczową rzeczą dla Ciebie, pamiętaj, aby zapytać o świadczenia. Jeśli kreatywne i wesołe środowisko pracy jest dla Ciebie najważniejsze, poproś menedżera o opisanie rodzaju kultury organizacyjnej firmy.

Nie bój się zadawać pytań, ale pamiętaj też, że nie chcesz przesadzić. Zazwyczaj podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej zadajesz 3-4 pytania. Jeśli pierwsza rozmowa przebiegnie pomyślnie, zostaniesz zaproszony na drugą rozmowę, która zazwyczaj będzie bardziej dogłębna i pozwoli Ci zadać więcej pytań.