Post

Skutki 4-dniowego tygodnia pracy

Docieranie do biura o świcie i wychodzenie późno jest prawdopodobnie dodatkowo sygnalizującym ćwiczeniem swojego poświęcenia, a nie efektywnym wykorzystaniem czasu. Idea pracy przez 5 dni w tygodniu z dwudniowymi weekendami i kilkoma tygodniami corocznego urlopu jest po prostu czymś, co ludzie otrzymują.

Jednak z logistycznego punktu widzenia nie ma powodu, aby to się nie zmieniło. W rzeczywistości byłoby to po prostu korzystne dla wszystkich ludzi, gdyby tak się stało. Jedną z najczęściej pojawiających się propozycji zmian w tradycyjnych harmonogramach pracy jest skrócenie tygodnia pracy. W związku z tym, że możemy nie być przygotowani do podjęcia zanurzenia się w piętnastogodzinny tydzień pracy, może być miło pamiętać o 4-dniowym tygodniu pracy.

Są dwie słynne możliwości zaplanowania 4-dniowego tygodnia pracy; agencje mogą pracować 8-godzinne dni i 32-godzinne tygodnie - licząc na to, że zwiększona produktywność zrekompensuje różnicę - lub są w stanie kształtować dłuższe godziny pracy w mniejszą liczbę dni, zachowując konwencjonalny czterdziestogodzinny tydzień pracy.

Krótkie godziny pracy podkreślają

Zwykły tydzień pracy w pełnym wymiarze czasu dla ludzi to osiem godzin w kroku z dniem, pięć dni w każdym tygodniu. Jednakże, podczas gdy zwrócisz się do czterodniowego tygodnia pracy, nadal pracujesz 40 godzin, ale figura 10 godzin w kroku z dniem. To wszystko jest zależne od życzeń pracownika i pragnień przedsiębiorstwa handlowego. Dzień wolny nie musi być w poniedziałek lub piątek, tak aby pracownik otrzymał trzydniowy weekend, ale to jest zwykle preferowane przez pracowników. Możesz wyznaczyć dowolny dzień tygodnia w oparciu o życzenia przedsiębiorstwa handlowego i pracowników.

Dlaczego czterodniowy tydzień pracy

System czterodniowego tygodnia pracy został przyjęty w całych Stanach Zjednoczonych, a decyzje te zostały podjęte w oparciu o głosy pracowników. Dlatego też niniejszy artykuł ma na celu ustalenie i podkreślenie niektórych istotnych powodów przyjęcia tego systemu przez poszczególnych pracowników lub nie. Niektóre z zalet tego systemu pracy obejmują, ale nie są ograniczone do następujących:

  • Istnieje możliwość poprawy lub zwiększenia produktywności: Posiadanie czterodniowego tygodnia pracy powinno podnieść produktywność ze względu na wspaniały efekt, jaki dodatkowy czas bez pracy może mieć na morale personelu. Oznacza to więcej czasu z rodziną i lepszą stabilizację między życiem zawodowym a prywatnym, co z kolei może poprawić nastawienie pracowników do wykonywanych zadań, ponieważ są oni znacznie mniej zmęczeni i zielenieją z zazdrości o czas, jaki zajmuje im ich zawód. Może to skutkować obniżoną ilością absencji pracowników, co wpłynie korzystnie na stopnie produktywności wewnątrz firmy.
  • Czterodniowy tydzień pracy zapewnia dobrą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, co jest jedną z rzeczy, które większość pracowników uważa za trudne do osiągnięcia. Sprawia również, że rodzicom i opiekunom jest mniej problemów z pogodzeniem pracy, stylu życia i wychowywania dzieci. Co więcej, po urodzeniu dzieci wiele kobiet decyduje się na całkowitą rezygnację z pracy.
  • Zpewnością system ten sprzyja zadowoleniu klientów: inne istotne znaczenie 4-dniowego tygodnia pracy polega na tym, że od poniedziałku do czwartku agencje mogą być otwarte wcześniej i pozostawać otwarte później, dzięki czemu są dostępne dla pracujących klientów ze względu na dłuższe godziny pracy. W związku z tym, że w przypadku, gdy klient nie ma możliwości skorzystania z usług firmy, może to być bardzo trudne.
  • Korzyści dla środowiska: Posiadanie czterodniowego tygodnia pracy może być znacznie korzystne dla środowiska. To dlatego, że jest zazwyczaj jeden dzień mniej spędzony na podróży do i z pracy, co powoduje zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych paliwa w końcu. Dla przykładu, stan Utah zmniejszył zużycie energii o 13 procent, a w rezultacie pracownicy zaoszczędzili około 6 milionów dolarów na kosztach paliwa, kiedy w 2009 roku zlecił firmom w stanie próbę wprowadzenia czterodniowego tygodnia pracy. Według ustaleń, inicjatywa ta zmniejszyłaby emisję gazów cieplarnianych w stanie o ponad 12.000 ton metrycznych rocznie.

Wady systemu czterodniowego tygodnia pracy

Oprócz tych zalet czterodniowego tygodnia pracy, istnieje również kilka wad, które mogą się z nim wiązać. Należą do nich:

  • Zdrowie i bezpieczeństwo: Czterodniowy tydzień pracy oznacza, że dni robocze muszą być wydłużone nawet do 10 godzin, tak aby zrekompensować czas stracony z powodu dnia wolnego. Jak udokumentowano w jednym z artykułów na podobny temat, może to mieć wpływ na bezpieczeństwo pracowników, w zależności od rodzaju branży. Wynika to z faktu, że dłuższe godziny pracy mogą skutkować zmęczeniem pracownika, co z kolei może spowodować wzrost ilości urazów związanych z pracą. Jest to bardziej prawdopodobne w przypadku operatorów ciężkich maszyn niż w przypadku pracowników wykonujących pracę siedzącą.
  • Ryzyko dla sprzedaży i zaufania klientów: Jeden dzień mniej w tygodniu może mieć negatywny wpływ na przychody i zaufanie klientów, w zależności od rodzaju przedsiębiorstwa. Klienci mogą mieć pretensje, że nie mogą wejść do przedsiębiorstwa handlowego w wyznaczonym dniu. To może spowodować, że pójdą do konkurencyjnej firmy jako alternatywę.
  • Harmonogramy rodzinne: Mając cztery dni w tygodniu działa może umieścić obciążenie na pracowników, którzy mają dzieci. Na przykład, organizowanie opieki nad dziećmi w dłuższych godzinach pracy 10-godzinnego dnia może być trudne, podobnie jak wychodzenie z domu bardzo wcześnie, zwłaszcza jeśli pracownicy mają młodsze dzieci. Może to wywierać presję na pracowników i ich rodziny, co z kolei negatywnie wpłynie na morale pracowników.

Obecne trendy w świecie potencjalnych możliwości i codziennych odkryć wymagają umysłów, które nie są przepracowane tak bardzo w pracy. Dowiedz się tej konieczności z tej niesamowitej i hipnotyzującej infografiki autorstwa Hoursopentoclose.

O autorze: Victor Emanuel Sterpu jest web developerem, freelancerem i entuzjastą internetu z ponad 12-letnim doświadczeniem. Przez lata rozpoczął i zarządzał wieloma stronami informacyjnymi, a obecnie promuje swoje przekonanie, że czterodniowy tydzień pracy wkrótce stanie się rzeczywistością.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzePodziel się na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email