Post

Contingency vs. Retained Recruiters: Jaka jest różnica?

Co większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że istnieją dwa różne rodzaje rekruterów / headhunterów tam. Rekruterzy pracują albo na zasadzie Retained lub Contingency. Jakie są różnice i jak to wszystko wpływa na Ciebie jako osoby poszukującej pracy? To jest moja próba wyjaśnienia, jak to działa.

Retained:

Praca na podstawie zachowanej oznacza rekruter będzie pobierać opłatę z góry do klienta do prowadzenia wyszukiwania. Będą one działać na zasadzie wyłączności, co oznacza, że praca zostanie wypełniony tylko przez tę firmę rekrutacyjną. Te rekruterzy pracują bardzo blisko z ich klientem i będą brać swój czas i używać uzgodnionej metodologii, aby znaleźć najlepszą osobę do pracy. Proces jest zazwyczaj rygorystyczne z krótkiej listy coś z trzech do dziesięciu nazwisk przedstawionych przed wywiady rozpocząć. W idealnym świecie, zatrzymany rekruter będzie w stanie przedstawić pięć kandydatów z idealnych umiejętności, lokalizacja, wynagrodzenie, itp. i wszystko, co klient ma zrobić, to wybrać ten, który lubią najbardziej.

i wszystko, co klient musi wybrać, to ten, który najbardziej mu się podoba. Utrzymane zadanie rekrutacyjne nie jest tanie, klient będzie oczekiwał, że zapłaci do 50% przewidywanej pierwszej rocznej pensji wybranego kandydata. Firmy będą prosić o zatrzymane wyszukiwanie, gdy szukają do wypełnienia wyższego stanowiska, a czasem, gdy wszystkie inne tańsze opcje wyszukiwania zostały wyczerpane.

Contingency:

Z drugiej strony, poszukiwanie awaryjne jest wtedy, gdy kandydat jest kartą przetargową. Poszukiwania awaryjne są czasami określane jako No Win, No Fee (lub nawet No Cure, No Pay). To jest to, co mówi na blasze, usługa wykonywana przez firmę rekrutacyjną za darmo do dnia kandydat reprezentowany przez nich zajmuje stanowisko z ich klientem. Rekruterzy pracujący na tej podstawie często muszą konkurować z klientem wewnętrznego działu HR, reklamy, bezpośrednich wnioskodawców i zazwyczaj jeden lub więcej innych firm rekrutacyjnych.

Sztuką jest tu reprezentowanie najlepszego kandydata lub kandydatów i robienie tego szybciej niż inne kanały. Jeśli, na przykład, wakat jest trudne do wypełnienia, są szanse, że będzie tylko kilku kandydatów tam wykwalifikowanych do pozycji. Dotarcie do nich przed wszystkimi innymi jest kluczowe dla skutecznego rekruta no win, no fee.

Różnica w metodologii:

Retained rekruter bierze swój czas, aby uzyskać rzeczy prawo przy użyciu procesów i uzgodnionej metodologii, wiedząc, że w końcu wypełnić stanowisko dzięki ich warunków wyłączności. Rekruter kontraktowy będzie o wiele szybszy i najprawdopodobniej dostarczy więcej kandydatów, aby zwiększyć szanse na umieszczenie.

Kolejną różnicą jest to, że zachowane rekruter podpisał się do poziomu usług, czasami zachowane wyszukiwanie może być wyzwaniem, a te projekty mogą być dość długie. Rekruter kontraktowy będzie po prostu przejść do innego wakatu lub klienta, gdzie wierzą, że mogą uzyskać bardziej proste zwycięstwo.

Implikacje dla Ciebie, kandydacie:

Co to oznacza dla Ciebie? Jeśli zwrócono się do Ciebie w sprawie wakatu, zapytaj rekrutera, jak dostali to zadanie i jaka jest konkurencja. Jeśli masz do czynienia z zachowanym rekruter, są bardziej prawdopodobne, aby uzyskać pełne informacje na temat roli, rozmowy kwalifikacyjne, potencjalną ofertę i tak dalej. Po tym wszystkim, rekruterzy mają tendencję do bycia bardziej pro-aktywnymi i mają lepsze umiejętności sprzedaży - coś, co z pewnością może pomóc Ci dostać idealną pracę.

Podziel się tym wpisem:

Share on LinkedInShare on TwitterShare on FacebookShare on WhatsAppUdostępnij na Email