Post

Efekt Tindera w rekrutacji

Cały świat wydaje się łączyć w zupełnie inny sposób w tych dniach do zaledwie kilku lat temu, przy czym tradycyjne metody poznawania nowych ludzi wydaje się być bardziej niż archaiczne.

Dni spotkania nowej dziewczyny lub chłopaka poprzez miejsce pracy lub poprzez wprowadzenie znajomych wydają się romantycznie staromodny w porównaniu do coraz bardziej powszechnych aplikacji randkowych, takich jak Tinder, Match, i Bumble.

Nie to, że jestem ekspertem umysł, ale kiedy znalazłem się nowo singlem po 17 latach w małżeństwie, I również przetestował te aplikacje latem ubiegłego roku i szybko stał się adeptem w "mentalności swipe lewo", co oznacza "nie", w ciągu miesiąca miałem usunięte wszystkie aplikacje randkowe z mojego telefonu, jak byłem przerażony, jak doświadczenie sprawiło, że czuję się "tylko zwykły numer" i że ci, którzy wykazali zainteresowanie po prostu nie było to, czego szukałem i vice versa....

Czy świat rekrutacji również w kierunku "swipe lewo" mentalność, z nadejściem aplikacji, takich jak Hunted, poleganie na InMail na LinkedIn z obfitości rekruterów wszystkich robi to samo zadanie ostatecznie i bardziej powszechne wewnętrznych rekruterów proaktywnie ukierunkowane kandydatów za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych?

Pomyśl o ostatnim razem dostałeś nową pracę; jak dostać rolę?

  1. Przez przyjaciela lub wewnętrzną rekomendację
  2. Headhunted bezpośrednio przez pracodawcę
  3. Poprzez ogłoszenie od pracodawcy
  4. Przez e-mail od rekrutera
  5. Przez jakąś aplikację
  6. Poprzez kanał social media

Przewiduję, że większość osób czytających to będzie w stanie odpowiedzieć na jedną z tych opcji i że odpowiedź 5, na razie, jest nadal mniejszością procentową: przewiduję jednak, że wzrośnie to w ciągu następnej dekady, ponieważ więcej marek pracodawców użytkowników końcowych koncentruje się na ich brandingu i wewnętrznych możliwości przyciągania najlepszych talentów do swojej firmy, z pojawieniem się aplikacji dla kandydatów jest ogromnym obszarem wzrostu.

Czy jest to najlepszy sposób na nawiązanie kontaktu z nowym pracodawcą? Jakie są potencjalne pułapki związane z dokonywaniem ważnych życiowych wyborów za pośrednictwem aplikacji? Jaką rolę odgrywa człowiek w przyszłości w rekrutacji pracowników, niezależnie od sektora czy funkcji.

Nie spotkałam jeszcze mojego kolejnego pana i nie mam zamiaru robić tego za pomocą aplikacji randkowej. Jestem zdecydowanym zwolennikiem poznawania ludzi poprzez rekomendacje i kręgi społeczne, w ten sam sposób, nadal różnią się na rynku R2R przez fakt, że 70% mojego stażu jest z polecenia.

Czy mam zamiar być rzadkością w ciągu kilku lat, nadal wierzę, że podczas gdy możemy korzystać z technologii poprzez media społecznościowe, systemy CRM, jak my tutaj w Qui Rekrutacji, sztuki i umiejętności w tym, co robimy jako rekruterów jest poznanie wewnętrznego człowieka i dopasowanie ich następny ruch kariery w oparciu o ich wartości i osobowości, a nie tick-lista na aplikacji.

Nie można zaprzeczyć, że aplikacje online zmieniły sposób, w jaki kupujemy dom, zarezerwować wakacje lub hotel, nawet znaleźć miłość potencjalnie, ale jestem głęboko przekonany, że zawsze będzie miejsce dla interakcji międzyludzkich w ludzkości.

Podziel się tym wpisem:

Podziel się na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email